سرپرست روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان گلستان از درگیری چندباره محیط بانان پارک ملی گلستان با شکارچیان خبرداد.

درگیری محیط بانان پارک ملی گلستان با شکارچیان

به گزارش گلستان 24، احمد دباغیان با اعلام این خبر، درباره جزئیات آن بیان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته درگیری هایی رخ داد که در آخرین مورد، چهارنفر از محیط بانان بعد از سحر برای گشت و کنترل به منطقه می روند و در منطقه کهنه سوله گرد با دو شکارچی که در کمین قوچ و میش بودند مواجه می شوند.

وی افزود: محیط بانان برای اعلام حضور در منطقه و دستگیری شکارچیان، تیرهوایی شلیک کردند با این حال محیط بان غیر مسلحی که در نزدیکی شکارچیان بود با اسلحه تهدید می شود.

دباغیان افزود: در نهایت شکارچیان از منطقه گریختند ولی خوشبختانه موفق به شکار در منطقه نشدند و ظاهرا یکی از شکارچیان هم شناسایی شده است و با هماهنگی هایی که با مقامات قضایی و امنیتی صورت گرفته است تحت پیگرد قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: پیش از این نیز چنین درگیری هایی بین شکارچیان و محیط بانان منطقه صورت گرفته که این درگیری ها حتی منجر به مجروحیت و آسیب دیدگی محیط بانان هم شده است.

دباغیان در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تمام این خطرات قشر محیط بان خود را سپر حفاظت از انفال طبیعی کرده است و امیدواریم روزی همه شکارچیان به این منطق برسند که باید اسلحه خود را رها کنند و به جای شکار جانداران با اسلحه با یک دوربین عکاسی به شکار لحظه ها از این مخلوقات خداوند روی بیاورند./مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار