کودکان با تماشای تلوزیون باعث جدا شدن ما از هم می شود. شما کجای قضیه ایستاده اید؟

قوانین من برای کودکان و تلوزیون

کودکان با تماشای تلوزیون باعث جدا شدن ما از هم می­شود. شما کجای قضیه ایستاده­اید؟

من یک مادر طرفدار تلوزیون هستم، به دلایل مختلف؛ اول اینکه من در تلوزیون کودکان کار می­کنم و مخالفت با آن تظاهر کردن است، اما دلیل اصلی این است که من عاشق تلوزیون هستم.

تلوزیون برنامه­های جالبی برای کودکان دارد در ضمن اینکه من عاشق کاردستی درست کردن با بچه­ها، پارک رفتن، بازی با عروسک­ها و کامیون­هایشان و همینطور تلوزیون نگاه کردن با آن­ها هستم. من تعجب می­کنم کسانی که به فرزندان خود اجازه تماشای تلوزیون را نمی­دهند آیا هرگز، دوش می­گیرند، لباس می­شویند، غذا درست می­کنند و یا پشت تلفن صحبت می­کنند؟ ( منظور بدیهی بودن تماشای تلوزیون است)

من در خانه چند قانون برای تماشای تلوزیون گذاشته­ام. تماشای تلوزیون موقع غذا خوردن ممنوع است. ( به جز آخر هفته­ها که همگی روی کاناپه لم می­دهیم و تلوزیون تماشا می­کنیم). همینطور اجاره نمی­دهم بچه­ها برنامه­ی خشن و یا وحشتناک تلوزیون را ببینند.

او می­گوید: دختر من عاشق لاک پشت­های نینجا است، این یک برنامه­ی خشن نیست اما آن­ها حرکات نینجایی انجام می­دهند، ولی من دوست دارم که دخترم برنامه­ی مورد علاقه­اش را به من نشان دهد.

کودکان و تلوزیون

من فکر می­کنم یکی از بزرگترین معضلات تلوزیون، نشستن طولانی مدت بچه­ها پای آن است و باعث می­شود کودکان زیاد فعال نباشند. اما راه­حل آن نیز ساده است. به غیر از بیرون رفتن و دویدن می­توان یک برنامه­ی شاد در خانه اجرا کرد. این بهترین کار در روزهای بارانی است.

آخرین قانون من این است که تلوزیون نباید همه­ی ساعات روز روشن باشد. ما برنامه­های مورد علاقه­ی خود را انتخاب می­کنیم و ساعات پخش آن را در خاطرمان نگه می­داریم. البته با وجود تکنولوژی ضبط برنامه می­توان آن را ضبط کرد و در مواقعی که خانواده دور هم جمع هستند آن را تماشا کرد. حسن این کار این است که زمانی که کاری برای یکی از ما پیش می­آید می­توان آن را نگه داشت یا زمانی که قسمتی از آن را متوجه نشدیم می­توان به عقب زد.

برنامه­ی کودکان بسیار پیشرفت کرده، قبلا فقط تعداد انگشت شماری برنامه­های آموزشی بود، الان انتخاب­های ما بی­نهایت هستند. اگر کودک شما به اعداد، حروف، حیوانات، کامیون، آهنگ یا کاردستی علاقه نشان می­دهد می­توانید به جای آموزش دادن به آن­ها از برنامه­های تلوزیون بهره بجویید که خیلی بهتر این کار را انجام می­دهند.

در زمانی که کودک دچار چاقی یا اختلال کمبود حواس است با سرزنش کردن وی در حالی که پای تلوزیون نشسته به جایی نمی­رسید. برنامه­های بی­معنی تلوزیون که فقط با هدف سرگرم کردن ما یا نشان دادن وضعیت دنیا برنامه پخش می­کند. بیشتر باعث می­شود از خیر آن بگذریم و دوباره تلوزیون را خاموش کنیم.

من معتقدم اگر همه­ی ما کمی معقول باشیم و از برنامه­های تلوزیون در حد اعتدال لذت ببریم، می­توانیم لحظات خوشی را در کنار خانواده داشته باشیم. برنامه­های کودکان می­تواند آموزنده، سرگرم کننده و هیجان­انگیز باشد.

ارسال نظر

آخرین اخبار