با هدف کاهش مدت زمان رسیدگی ها ؛

رئیس کل دادگستری گلستان از تلاش برای استاندارد شدن موجودی مراجع قضایی استان خبر داد.

موجودی شعب گلستان به استانداردهای کشوری نزدیک می شود

به گزارش خبرنگار گلستان24، حیدر آسیابی  در نشست فصلی روسا و دادستان های سراسراستان، اظهار کرد: رسیدن به استاندارد موجودی پرونده ها دراولویت برنامه های دستگاه قضایی استان قرار داردکه امسال باید در حوزه های قضایی برای  تحقق آن تلاش کنیم.

وی از تدوین برنامه های تشویقی برای شعبی که زودتر به استاندارد مطلوب برسند خبر داد و افزود: کاهش موجودی پرونده ها که امیدواریم با تلاش انقلابی و جهادی همکاران ما زودتر  محقق شود مدت زمان رسیدگی ها را کاهش می دهد و ازمعطلی مردم در واحدهای قضایی استان جلوگیری می کند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : سرعت در رسیدگی به معنی فدا شدن دقت در روند دادرسی  نیست بلکه اتخاذ تصمیم  در زمان تعیین شده قانونی است.

آسیابی ادامه داد: همکاران قضایی باید هنگام صدور رای ، سیاست های کاهش جمعیت کیفری را اعمال کنند و بیشتر آرای جایگزین حبس صادر کنند و از طرفی نسبت به مجرمان جرایم خشن و کسانی که امنیت عمومی را تهدید می کنند  مجازات های قاطع و بازدارنده ای تعیین کنند.

وی بر اهمیت پایش و تعیین تکلیف زودتر  زندانیان تحت قرار  تاکید کرد و گفت: در  هر ساعت از شبانه روز  اگر متهم تحت قرار ،ضامن ارائه کرد باید بلافاصله تعیین تکلیف و آزاد شود  و دادستان ها مکلفند بر این بخش نظارت کنند.

آسیابی به اهمیت رفتار مناسب با مردم  هم اشاره کرد و گفت: انتظار داریم همکاران ما به ویژه مدیران در برخورد با مردم حوصله، متانت و صبر داشته باشند.

وی افزود:یکی از معیارهای ارزشیابی حوزه های قضایی استان؛میزان رضایتمندی مردم از نحوه رفتار کارکنان خواهدبود.

حمایت از تولید و رفع موانع تولید؛ محور دیگر سخنان رئیس کل دادگستری استان بود و ازدادستان ها خواست برای رفع موانع تولید و گره گشایی از بخش تولید تلاش مضاعفی داشته باشند.

جلسه فصلی روسا و دادستان های سراسر استان با رئیس کل جدید دادگستری استان با رعایت شیوه نامه های های بهداشتی در گرگان برگزار شد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار