نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: زیست بوم فضای مجازی نباید آلوده شود و هنوز قانونی برای فضای مجازی تصویب نشده و فقط روش بررسی یک طرح به تصویب رسیده است.

زیست بوم فضای مجازی نباید آلوده شود/هنوز قانونی تصویب نشده است

به گزارش خبرنگار گلستان24، دکتر غلامرضا منتظری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و دانشجویان، اظهار کرد: عنوان طرحی که هم اکنون در دست بررسی در مرکز پژوهش های مجلس است، طرح حمایت از کابران فضای مجازی است و نه صیانت.

وی افزود: به دلیل حساسیت این طرح و اینکه نیازمند بررسی و دقت بیشتری در بخش های مختلف است، به کمیسون فرهنگی ارجاع شد تا تمام جنبه های آن با حساسیت و دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد، چرا که در صحن علنی فرصتی برای بررسی طولانی مدت وجود ندارد.

منتظری گفت: طرح با حضور کارشناسان، نمایندگان بخش دولتی و خصوص در حال بررسی است و برخلاف آنچه که در فضای مجازی منتشر شده نه قانونی تصویب شده و نه اینکه بدون بررسی های دقیق در باره آن تصمیم گیری می شود.

وی افزود: به دلیل حساس بودن طرح از اصل 85 استفاده شد که بر اساس این اصل بررسی آن به کمیسون مشترک سپرده شد.

رئیس کمیسون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یک نماینده بر اساس قانون حق مخالف یا موافقت با طرحی را دارد، اظهار کرد: پس از انتشار بحث طرح صیانت از فضای مجازی بسیاری از نمایندگان موافق و مخالف مورد توهین و یا انتقادهای تند قرار گرفتند بی آنکه اصل موضوع و چرایی رای موافق و مخالف از آنها پرسیده شود.

وی ادامه داد: این طرح با جدیت بر روی حمایت از حقوق کاربران و قانون گذاری به نفع مردم در فضای مجازی در حال انجام است که بررسی آن ممکن است چندین ماه هم به طول بکشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار