فرمانده سپاه:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس گفت: ۲۵۰ برنامه مختلف در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس این شهرستان واقع در شرق استان گلستان برگزار می‌شود.

۲۵۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در گنبدکاووس اجرا می‌شود

به گزارش گلستان 24، سرهنگ رمضانعلی قاسم پور ظهر امروز در نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا از جمله سردار شهید قاسم سلیمانی، عطرافشانی گلزار شهدا و دیدار و تجلیل از خانواده ۱۳ سردار شهید و سه شهید مدافع حرم گنبدکاووس و بهره گیری از راویان دفاع مقدس برای تشریح ایثارگری و جانفشانی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی در فضای مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات از برنامه‌های شاخص این هفته است.

وی یادآور شد: ایران اسلامی شروع کننده جنگ تحمیلی نبود اما رزمندگان اسلام با روحیه ایثار و شهادت هشت سال از خاک سرزمین خود دفاع کردند و اجازه تصرف یک وجب از آن را به صدام بعثی و بیش از ۳۰ کشور حمایت کننده از وی ندادند و امروزه وظیفه همه سازمان‌ها و نهادهاست تا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس یاد شهدا، جانبازان و ایثارگران آن دوران را زنده نگه‌ دارند.

وی گفت: امروزه با حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی‌گری، روحیه همدلی و همبستگی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی می‌توان با موفقیت از مشکلات کشور عبور کرد.

فرمانده سپاه گنبدکاووس از دستگاه‌های اجرایی خواست با نصب بنر، پرچم و سایر المان‌ها در این هفته به فضای شهر رنگ و بوی دفاع مقدس دهند و هر سازمان و نهادی متناسب با شرایط تکریم خانواده شهدا را در دستورکار خود قرار دهد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در کنار برنامه‌های ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجلیل و تکریم از خانواده شهدا را در اولویت قرار دهند.

عبدالقدیر کریمی، حفظ و تکریم آرمان‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس و صیانت از خون شهدا را از مهمترین وظایف دستگاه‌های اجرایی دانست و از همه مدیران خواست به شخصه در برنامه‌های این هفته شرکت کنند.

وی با مهم دانستن رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: با تلاش کادر درمان، انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های گنبدکاووس از بیش از ۵۰۰ نفر در ابتدای پیک پنجم کرونا هم اینک به کمتر از ۲۰۰ نفر رسیده است.

فرماندار گنبدکاووس افزود: با تداوم همکاری مردم در رعایت اصول بهداشتی انتظار می‌روند تا چند روز آینده رنگ کرونایی شهرستان از نارنجی به زرد تغییر یابد که در این صورت برنامه‌های هفته دفاع مقدس با گستردگی بیشتری برگزار خواهد شد.

سیدعلی‌اصغر موسوی سرپرست شهرداری گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مناسبت هفته دفاع مقدس در این این شهر نصب می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار