رئیس پلیس فتا گلستان:

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: از ابتدای امسال ۳۰ پرونده با موضوع پیامک جعلی ثنا و ۲۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری در پلیس فتا گلستان تشکیل شد.

تشکیل ۳۰ پرونده با موضوع پیامک جعلی ثنا از ابتدای سال

به گزارش گلستان 24، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهار کرد: در این پرونده ها ۲۰۰ میلیون تومان از حساب افراد برداشته شده است.

وی افزود: ارسال پیامک‌های حاوی لینک جعلی سامانه ثنا، یکی از ترفندهای مجرمین سایبری است و متأسفانه تعدادی از افراد به علت بی‌دقتی و یا بی‌اطلاعی، در دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از افزایش کلاهبرداری از این طریق خبرداد و گفت: اخیراً شاهد حضور برخی مراجعه‌کنندگان به مجموعه پلیس فتا استان هستیم که اعلام می کنند از حساب بانکی آن‌ها مبالغی برداشت‌ شده است.

وی افزود: در بررسی ها مشخص شد که پیامکی تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی برای این افراد ارسال و از این کاربر خواسته شده تا برای اطلاعات بیشتر، وارد لینک مربوطه شوند که کلیک بر روی لینک آنها را به صفحات جعلی شده هدایت خواهد کرد.

پرسا گفت: از ابتدای سال تاکنون، ۳۰ پرونده قضایی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در این راستا تشکیل شده و همچنان شاهد حضور مراجعه‌کنندگان در ارتباط با این نمونه از پرونده‌ها هستیم.

رئیس پلیس فتا استان گلستان به مردم توصیه کرد: وارد هر لینک پیشنهادی و مشکوک نشوند و فریب این‌گونه پیامک‌ها را نخورند.

وی افزود: برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز چگونه وجهی نیست و برای اطمینان، کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی مراجعه کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار