رییس سازمان قضایی گلستان:

رییس سازمان قضایی گلستان گفت: سازمان قضایی از نیروهای مسلح چیزی جز قانون مداری نمی خواهد و در اجرای ماموریت ها که شرایط جدیدی برای یگان به وجود می آید رعایت قوانین لزوم بیشتری دارد.

سازمان قضایی از نیروهای مسلح چیزی جز قانون مداری نمی خواهد

به گزارش گلستان 24، به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی گلستان، غلام الواری در دیدار با فرمانده تیپ ۲۳۰ متحرک و هجومی ارتش اظهار کرد: لایه های دفاعی کشور بر اساس توان رزمی نیروهای مسلح و تحرکات نظامی همسایگان با هوشمندی شکل گرفته است.

وی افزود: حضور تیپ ۲۳۰ شهید متاجی در مرزهای شرقی کشور در همین راستا تضمین کننده امنیت منطقه است.

الواری با بیان اینکه ارتش در مرزها حضور فعالی دارد، گفت: اجرای مانورهای مختلف نظامی در ماه های اخیر در تامین امنیت کشور بسیار بازدارنده بوده و حاکی از آمادگی رزمی نیروهای مسلح است.

وی تاکید کرد: با وجود نیروهای مسلح، مردم و مسئولان به تامین امنیت کشور اطمینان داشته و کشور از گزند دشمنان در امان خواهد بود.

وی اظهارکرد: امنیت موجود در کشور حاصل هماهنگی و هم افزایی نیروهای مسلح در بخش های مختلف دفاعی و امنیتی است.

الواری با بیان اینکه درخواست سازمان قضایی از نیروهای مسلح چیزی جز قانون مداری نیست، بیان داشت: در اجرای ماموریت ها که شرایط جدیدی برای یگان به وجود می آید رعایت قوانین و مقررات لزوم بیشتری دارد.

رئیس سازمان قضایی استان گلستان تاکید کرد: یکی از راه های پیشگیری از جرائم نظامی در حین ماموریت، نظارت بیشتر فرماندهان بر نیروها در اجرای دستورات است.

وی بیان داشت: بهترین نوع نظارت با حضور شخص فرمانده و بکارگیری افراد توانمند در شرایط حساس ماموریتی حاصل می شود.

همچنین فرمانده تیپ ۲۳۰ متحرک و هجومی گرگان نیز در این دیدار گفت: براساس ماموریت محوله در مرزهای شرق کشور مستقر شده و منطقه را تحت کنترل داریم.

سرهنگ ستاد سهراب اصغر زاده تاکید کرد: امنیت در این منطقه برقرار بوده و حضور ارتش صرفاً جهت مقابله با هرگونه شیطنت احتمالی است.

اصغری اظهارکرد: ارتش همواره در اوج ناامنی مناطق مرزی به دنبال تثبیت امنیت کشور و همسایگان خود بوده است.

فرمانده تیپ ۲۳۰ ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی با انجام رزمایش‌های مختلف و بکارگیری تجهیزات جدید به دنبال تحقق اهداف امنیتی از پیش تعیین شده است.

وی با بیان اینکه سازمان قضایی همواره به عنوان یک راهنما در کنار نیروهای مسلح حضور داشته است، تصریح کرد: ارتش در ابعاد آموزش های نظامی کاملاً مستقل عمل می کند اما آموزش حقوقی یک موضوع کاملاً تخصصی است.

اصغری تاکید کرد: آموزش های حقوقی سازمان قضایی در انجام ماموریت ها بسیار کارگشا بوده و برای نیروهای مسلح مصونیت ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: آموزش های حقوقی و تشریح عناصر جرایم نظامی در شرایطی که زمینه ارتکاب جرم مهیاست، قدرت تصمیم گیری صحیح را در نیروها تقویت می کند.

فرمانده تیپ ۲۳۰ تاکید کرد: کلاس های آگاه سازی حقوقی برای توانمند سازی نیروهای مسلح و پیشگیری از وقوع جرائم نظامی ضرورت دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار