فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری سارق مسلحی که در شهرستان شاهرود اقدام به سرقت مسلحانه از یک مؤسسه مالی و اعتباری کرده بود در شهرستان گرگان خبر داد.

سرقت مسلحانه در شاهرود، دستگیری سارق در گرگان

به گزارش گلستان 24، از پایگاه خبری پلیس سردار سیدمحمود میرفیضی عصر دوشنبه گفت: ساعت 13 و 18 دقیقه روز پنجشنبه فردی با حضور در یکی از شعب مؤسسه مالی و اعتباری در شاهرود، اقدام به سرقت مسلحانه و سرقت بیش از 300 میلیون ریال وجه نقد از این شعبه را کرد و بلافاصله از محل متواری شد.

وی افزود: با توجه به اعلام سرقت مسلحانه به پلیس 110 و هماهنگی فرماندهی انتظامی استان سمنان با مرکز فرماندهی و کنترل استان گلستان در خصوص شناسایی و دستگیری سارقان در استان های همجوار، اقدامات پلیسی برای دستگیری متهم توسط عوامل انتظامی شهرهای منتهی به استان سمنان، در استان گلستان اجرا شد.

سرقت مسلحانه در شاهرود، دستگیری سارق در گرگان

فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، برابر دستورات ابلاغی، تمامی رؤسای کلانتری ها، پاسگاه ها و یگان های امداد در شهرستان های مورد نظر، بر اجرای این عملیات نظارت مستقیم داشتند.

سردار میرفیضی گفت: پس از اجرای طرح در مسیرهای مختلف راه های استان، در نهایت ساعت 15 همان روز، با اقدام سریع و بموقع ماموران انتظامی کلانتری 14 جلین، خودروی سارق در محور توسکستان توسط یکی از واحدهای گشتی مشاهده و عملیات تعقیب و گریز آغاز شد.

وی اضافه کرد: متهم که خود را در محاصره دید با رها کردن خودرو و وجوه سرقتی، اقدام به فرار کرد که با هوشیاری و عملکرد سریع یکی از عوامل گشتی پلیس شهرستان، مهار و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: پس از دستگیری متهم، در بازرسی از خودروی پراید تمامی وجوه به سرقت رفته، کشف شد.

سردار میرفیضی در مورد کشف سلاح به کار گرفته شده توسط سارق در سرقت از موسسه مالی و اعتباری گفت: متهم پس از دستگیری عنوان کرد که سلاح مورد نظر را در مکانی در پارک ابتدای شهرستان شاهرود مخفی کرده است.

وی اضافه کرد: پس از اظهارات متهم، موضوع توسط مرکز فرماندهی و کنترل فرماندهی انتظامی استان گلستان پیگیری شد که پلیس استان سمنان اعلام کرد سلاح مورد نظر در آدرس اعلام شده توسط متهم، کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان متذکر شد: با توجه به مطابقت مشخصات اعلام شده سارق توسط پلیس استان سمنان و اقلام کشف شده از متهم در صحنه دستگیری و اعتراف وی به سرقت مسلحانه، متهم به همراه پرونده و اقلام کشف شده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار