معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از ارایه خدمات مشاوره ای و هدایت تحصیلی (انتخاب رشته دانشگاه ها) به داوطلبان شاهد و ایثارگر شرکت کننده در آزمون سراسری 94، در استان خبر داد.

ارایه خدمات مشاوره ای انتخاب رشته دانشگاه ها به داوطلبان شاهد و ایثارگر گلستان

به گزارش گلستان 24، محمدعلی طالع زاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری، ارایه خدمات مشاوره ای انتخاب رشته در راستای ادامه تحصیل داوطلبان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صورت می گیرد.

ارایه خدمات مشاوره ای انتخاب رشته دانشگاه ها به داوطلبان شاهد و ایثارگر گلستان

وی اضافه کرد: معاونت فرهنگی و امور اجتماعی این نهاد اقدام به راه اندازی 9 پایگاه انتخاب رشته تحصیلی در ادارات 9 گانه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های گلستان نموده که 11 مشاور مجرب با این پایگاه ها همکاری دارند.

طالع زاری اضافه کرد: باانتخاب رشته مناسب برای داوطلبان شاهد و ایثارگر، زمینه ورود آنان به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، شکوفایی، پیشرفت و ترقی در مباحث علمی کشور بیش از پیش محقق خواهد شد.

وی همچنین از بارگذاری نرم افزار انتخاب رشته مجازی ویژه داوطلبان شاهد و ایثارگر کشور در سایت سازمان سنجش خبر داد و تصریح کرد: این نرم افزار برای نخستین بار نصب شده و داوطلبان شاهد و ایثارگر باید قبل از مراجعه به مشاور، یک نسخه از انتخاب رشته مجازی را به همراه داشته باشند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان یادآور شد: آندسته از داوطلبان شاهد و ایثارگر که سهمیه آنان در فرم انتخاب رشته، 'سهمیه مناطق' درج شده است با مراجعه به ادارات بنیاد شهید و تطبیق اطلاعات ثبت نامی، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.

طالع زاری، به آمار داوطلبان شاهد و ایثارگر شرکت کننده در آزمون سراسری 94 اشاره نکرد، اما گفت: با انتخاب رشته که از هفته آینده آغاز خواهد شد و نیز قبول شدگان در دانشگاه ها، آمار رسمی اعلام می شود.

از صبح امروز سه شنبه نتایج آزمون سراسری 94 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور روی سایت سازمان سنجش اعلام شده است.

استان گلستان با یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت ،سه هزارو 642 شهید، 12 هزارو 842 جانباز و یکهزارو 175 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی و میهن نموده است.

 

ارسال نظر

  • فاطمه
    3

    سلام ببخشید میخواستم بدونم با رتبه 1300 سهمیه ایثارگران در کنکور 95 میتوان پزشکی تعهدی گرگان قبول شد؟؟؟؟

  • پردیس
    0

    با رتبه 5520 سهمیه ایثارگران منطقه 3 میتوان پیرا پزشکی اورد؟؟؟

آخرین اخبار