سازمان جاسوسی آمریکا از سال 2012تاکنون بارها با همکاری دیگر شبکه‌های اجتماعی پرکاربر ازجمله فیس‌بوک و توییتر توانسته است اطلاعات زیادی از شهروندان مختلف جهان را به دست آورد.

پیوستن " سازمان جاسوسی آمریکا " به فیسبوک و توییتر

"سازمان جاسوسی آمریکا" که مدت‌ها پیگیر شبکه‌های اجتماعی بود تا بتواند بیش‌ از پیش خود را در سطح جهانی مطرح کند، بالاخره در روز جمعه همین هفته به‌طور رسمی عضو توییتر و فیس‌بوک شد. سازمان جاسوسی آمریکا که در تلاش است تا بتواند پیام‌های کاربران را مستقیماً دریافت کند و به‌طور آنلاین با جامعه جهانی و کاربران ارتباط برقرار کند؛ برای نخستین بار پیغامی را در "توییتر" کمی قبل از ساعت 2 بعدازظهر روز جمعه ارسال کرد. در این پیام خیلی کوتاه آمده بود: "ما نه تائید و نه انکار می‌کنیم که این اولین توییت ماست".

کمبود محتوای قرار داده‌شده بر روی صفحه اولیه این سایت باعث دلسردی آنان نشد، زیرا در کمتر از 90 دقیقه اکانت CIA  نزدیک به 84،000 دنبال کننده داشت. بااین‌حال آژانس اطلاعات مرکزی _CIA _ مدت‌هاست که دارای وب‌سایت است و حساب کاربری در سایت­های یوتیوب، فلیکر و فوتو شیرینگ دارد. با وسیع‌تر کردن بسترهای نرم‌افزاری ( فیس‌بوک و توییتر)،CIA  قادر خواهد بود راحت‌تر و مستقیم‌تر با آحاد مردم ارتباط برقرار کرده و اهداف اطلاعاتی خود را دنبال کند و توسعه دهد.

در بین مطالب پست شده در صفحه‌ی سازمان جاسوسی، آثاری از موزه‌ی خصوصی CIA  ، به‌روزرسانی سالنامه‌ی " اطلاع نامه‌ی جهان"، مختصر مطالبی از رهبران جهان، نقشه‌ها و اطلاعاتی از این قبیل وجود دارد.

فیسبوک و توییتر

منتقدان در نقد سیاست‌های دولت جدید آمریکا می‌گویند سیاست‌های اوباما بسیار مخفی‌تر از این است که قابل افشاگری باشد. این خبر باعث ایجاد یک سری تقابل‌ها بین گزارشگران و مقامات اطلاعاتی شده است. طی دستورات اخیر، رئیس اطلاعات ملی آمریکا، "جیمز کلپر"، مقامات اطلاعاتی را از سخن گفتن با گزارشگران حتی در مورد اطلاعات غیر سری و همین‌طور با استناد به مقالات خبری، بدون هماهنگی قبلی منع کرد.

تحلیل

سازمان جاسوسی آمریکا از سال 2012تاکنون بارها با همکاری دیگر شبکه‌های اجتماعی پرکاربر ازجمله فیس‌بوک و توییتر توانسته است اطلاعات زیادی از شهروندان مختلف جهان را به دست آورد. اگرچه پیش‌تر از این‌ها بر اساس اسناد منتشرشده از "ویکی لیکس" سایت فیس‌بوک اطلاعات کاربران خود را به‌طور خودکار در اختیار CIA و دیگر سازمان‌های امنیتی آمریکا قرار می‌دهد.  اما این روزها دست به اقدام جدیدی زده است و در فیس‌بوک صفحه‌ای اختصاصی به نام خود این سازمان ایجاد کرده است تا از طریق آن مردم کشورهای مختلف، جدیدترین اطلاعات سیاسی و امنیتی خود را به‌طور مستقیم و بدون کمترین هزینه ممکن برای این سازمان در اختیار سازمان  CIA قرار دهد و این سازمان را در پیشبرد اهداف شوم خودیاری رساند. در عین حال باید توجه به نسخه فریب دشمن هم داشت

ارسال نظر

آخرین اخبار