رییس اتحادیه علمای اهل سنت عراق :

رییس اتحادیه علمای اهل سنت عراق گفت: تا هنگامی که مسلمانان متحد نشوند زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم نمی‌شود و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران زمینه اتحاد و بعد از آن احیای امر به معروف را در دنیای اسلام فراهم کرد.

مسلمانان متحد نشوند زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم نمی‌شود

به گزارش خبرنگار گلستان 24، خالد عبدالوهاب الملا که در همایش قریب و مقاومت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی شرکت کرده بود، اظهار کرد: حکومت‌های اسلامی و عربی در طول تاریخ به دلیل اینکه برخی حاکمان و مسوولان ملت‌هایشان را رها کرده و دست دوستی به سوی استکبار دراز کرده‌اند متحمل سختی‌های زیادی شده‌اند که یکی از آن‌ها انور سادات است که پس از اتحاد با اسرائیل، داغ ابدی بر دل مسلمانان گذاشت.

وی افزود: زمانی که متجاوزان و مستکبران به جامعه اسلامی تعدی می‌کنند باید در برابر آنها مجاهدت کنیم اما این دفاع اگر بدون برنامه‌ریزی باشد عبث و بیهوده است.

عبدالوهاب الملا با بیان اینکه تا هنگامی که مسلمانان متحد نشوند زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم نمی‌شود، گفت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران زمینه اتحاد و بعد از آن احیای امر به معروف را در دنیای اسلام فراهم کرد.

رییس اتحادیه علمای اهل سنت اضافه کرد: امام خمینی (ره) در سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی ایران بدون ترس از مستکبران و بدخواهان فریاد حمایت از مردم فلسطین و مستضعفان را در سراسر دنیا بلند کرد و این باید برای همه ما الگو باشد.

وی گفت: شخصیت شهید سلیمانی یک مکتب و مدرسه برای همه مسلمانان است، ایشان زمانی که دنیا در حال تماشای کشتار مردم مظلوم فلسطین بود به میدان آمد و در کنار مظلومان قرار گرفت.

عبدالوهاب الملا اضافه کرد: شیعه و سنی برای سردار سلیمانی یکسان بودند، او خطاب به مردم اهل سنت می‌گفت شما برادر ما و مایه عزت مسلمانان هستید.

رییس اتحادیه علمای اهل سنت گفت: علمای اسلام وظیفه دارند دستاوردهای بزرگ رزمندگان و شهدای مقاومت را حفظ کنند.

عبدالوهاب الملا ادامه داد: از شهید سلیمانی بزرگوار و دیگر شهیدان جبهه مقاومت، اندیشه و عقیده به عنوان یک مکتب به جا مانده که آنها را جاودانه کرده و امیدواریم همه در مسیر آنان گام برداریم.

رییس اتحادیه علمای اهل سنت عراق ادامه داد: آمریکا به خیال خام خود میخواست با تروو شهید سلیمانی، اهمیت ایشان را کم کند ولی عظمت این شخصیت از بین نخواهد رفت چون حاج قاسم در مدرسه مکتب امام خمینی (ره) درس آموخت و هدف اصلی این مکتب یاری رساندن به مستضعفین در هر نقطه از جهان است.

وی تصریح کرد: هر شخصی که می‌خواهد در مورد وحدت اسلامی صحبت کند، بیاید و وحدت اسلامی را از ایرانیان یاد بگیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار