‎‎مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت:‎ یک‌هزار و 600 دانش‌آموخته رشته‎های عمران و معماری به عنوان مهندس ایمنی در گلستان استخدام خواهند شد.

استخدام 1600 دانش‌آموخته رشته عمران و معماری در گلستان

به گزارش گلستان 24، امرالله عباسی پیش از ظهر امروز در همایش نقش کارآفرینی در توسعه استان گلستان که به مناسبت روز کارآفرینی برگزار شد، اظهار کرد: این همایش با هماهنگی تشکل‎های کارآفرینی و مشارکت کارآفرینان استان گلستان برنامه‎ریزی شد.

وی با بیان اینکه چهار طرح را در استان در راستای بهبود فضای کسب و کار دنبال می‎کنیم، تصریح کرد: طرح کارورزی را در استان گلستان به صورت پایلوت در حال اجراست تا نیروی ارزان قیمت که تحت پوشش قوانین تامین اجتماعی نیست را به کارآفرینان معرفی کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه طرح تکاپو در استان گلستان اجرا می‎شود، افزود: با توجه به 50 درصد ظرفیت روستایی استان در طرح تکاپو به دنبال استفاده از ظرفیت بومی محلی و توسعه آن هستیم.

استخدام 1600 دانش آموخته رشته عمران و معماری در گلستان

عباسی از تشکیل 50 تعاونی دانش بنیان در گلستان خبر داد و افزود: ایجاد یک هزار و 600 شغل در رشته‎های عمران و معماری را در دستور کار داریم که به عنوان مهندس ایمنی در استان گلستان استخدام خواهند شد.

وی با بیان اینکه کشاورزی در نرخ بیکاری تاثیر زیادی دارد، گفت: با بازنگری صورت گرفته در اشتغال واقعی استان گلستان نرخ بیکاری در استان گلستان در سال 1393 به 13.8 رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه در سال 1392 نرخ بیکاری غیرواقعی و 5.8 بود، افزود: همه راه‎های کاهش نرخ بیکاری در آن دوران بسته شده بود و به جز واقعیت‌بینی و واقعیت‎گرایی و ایجاد اعتماد به نفس در بین کارآفرینان راه دیگری نداشتیم.

استخدام 1600 دانش‌آموخته رشته عمران و معماری در گلستان

عباسی افزود: گلستان دارای تشکل‎های قوی کارگری است و تعامل خوبی در بین تشکل‎های کارگری با کارفرمایان وجود دارد.

وجود 96 تشکل مدنی در حوزه کارفرمایی و 633 تشکل در حوزه کارگری در گلستان

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کارفرمایی 96 تشکل مدنی و در حوزه کارگری 633 تشکل مدنی در استان گلستان وجود دارد و این آمار نشان می‎دهد قدرت چانه‌زنی تشکل‎های کارگری بیشتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه در بحث توانمندی نیروی انسانی همچنان در استان ضعیف هستیم، گفت:  قدرت تشکل کارگری قدرت چانه‌زنی در وضع قوانین را افزایش می‎دهد و در استان گلستان بر این اساس به دنبال افزایش تشکل‎های کارفرمایی بودیم./فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار