اشتراک
کد خبر: 12361

استاندار گلستان گفت: اگر تحقیقات شرکت ملی نفت در استان گلستان نتیجه بخش شود ظرفیت بزرگی برای توسعه استان به وجود خواهد آمد.

به گزارش گلستان 24، حسن صادقلو عصر امروز در دیدار با معاون وزیر نفت و مسئولان شرکت ملی نفت ایران در خصوص حفاری‎های نفتی و گازی در گلستان اظهار کرد: به دنبال هزینه‎های مضاعف برای دولت نیستیم اما به دنبال این هستیم که توانمندی و ظرفیت استان گلستان مشخص شود.

وی تصریح کرد: نتیجه رفتار شرکت ملی نفت ایران امروز پاسخگوی مطالبات تاریخی و افکار عمومی مردم در استان گلستان است و از این نظر این اقدامات امیدبخش شده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه امیدواریم در استان گلستان در دریا و خشکی شرکت ملی نفت به یک نتیجه قطعی برسد، گفت: اگر تحقیقات شرکت ملی نفت در استان گلستان نتیجه بخش شود ظرفیت بزرگی برای توسعه استان به وجود خواهد آمد.

صادقلو با بیان اینکه مسائلی چون منطقه آزاد تجاری و بندر در گلستان به‌خوبی مدیریت شود توسعه‌ساز خواهد بود، گفت: امیدواریم با حضور شرکت ملی نفت ایران در استان گلستان توسعه بزرگ اقتصادی و اشتغال در استان گلستان ایجاد شود.

وی به مهاجرت معکوس برای کسب اشتغال در گلستان اشاره کرد و متذکر شد: شک نداریم اقدامات چون شرکت ملی نفت ایران مرهمی بر مسائل و مشکلات استان گلستان خواهد شد.

استاندار گلستان با بیان اینکه باید بتوانیم از منابع مرزی استان گلستان به خوبی بهره بجویم، افزود: شرکت ملی نفت در استان گلستان یک کد ویژه‎ای را باز کرده و امیدواریم اقدامات خوبی را در عرصه‎های خشکی و دریایی به ویژه در منطقه «صوفی کم» اتفاق بیفتد.

صادقلو با بیان اینکه پروژه حفاری «صوفی کم» می‎تواند استان را در تامین منابع گازی خودکفا کند، بیان داشت: با به ثمر رسیدن پروژه‎های شرکت ملی نفت در استان گلستان نگاه توازن‌بخشی در استان اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم با همت جمعی در استان گلستان اقدامات خوبی در این راستا صورت بگیرد.

انتهای پیام/کاسب امین

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها