اشتراک
کد خبر: 12376

دبیر هیئت ورزش‌های باستانی و زورخانه ای استان گلستان گفت: نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان برای تشکیل ستاد دائمی ترویج فرهنگ پهلوانی برگزار می‌شود.

به گزارش گلستان 24، حسینعلی ملک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال گذشته به مناسبت گرامیداشت 17 شوال که مصادف با جنگ خندق و رشادت و مردانگی امیرالمومنین علی(ع) در آن جنگ است، هرساله از 6 تا 12 مردادماه به عنوان هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای نامگذاری می‌شود.

وی افزود: در پی این نامگذاری امسال قصد داریم نشست مدیران دستگاههای اجرایی استان با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برای تشکیل ستاد دائمی ترویج فرهنگ پهلوانی برگزار کنیم.

دبیر هیئت ورزش‌های باستانی و زورخانه ای استان گلستان تصریح کرد:در روز فرهنگ پهلوانی و تماشاچیانف ورزش صبحگاهی با حضور ورزشکاران و اقشار مختلف جامعه با اجرای ورزش‌های باستانی زورخانه‌ای برگزار می‌شود.  

وی افزود: همچنین با حضورمربیان، داوران و قهرمانان همایش اخلاق در ورزش و ترویج فرهنگ پهلوانی در روز شمار فرهنگ پهلوانی مربیان برگزار می‌شود.

ملک اظهار کرد: همایش بزرگ 17 شوال و تجلیل از خیران با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان در سالن زورخانه پوریای ولی گرگان برگزار می شود.

دبیر هیئت ورزشهای باستانی و زورخانه‌ای استان گلستان گفت: به غیر از برگزاری این همایش بزرگ برنامه‌های مختلف دیگری در این هفته داریم که دیدار با خانواده معزز شهدای ورزشکار، حضور بر سر مزار شهدا، حضور پرشور باستانی‌کاران در نمازجمعه و غیره از مهم ترین این برنامه‌ها است.

وی گفت: همچنین در روز 12 مرداد ماه و در قالب تجلیل از خیران با حضور نماینده ولی فقیه در استان از مربیان مروج فرهنگ پهلوانی در سطح استان گلستان تجلیل به عمل خواهد آمد.

ملک تاکید کرد: تنها داشتن بازوی قوی و سینه ستبر ملاک پهلوانی نیست، بلکه پهلوانی صفاتی از جمله تدین، پاکدامنی، وطن دوستی، وفا، گذشت، مردم‌داری و راستی دارد.

انتهای پیام/تسنیم

 
اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها