به بهانه بی اخلاقی مکرر در شبکه‌های اجتماعی

کاربران بعد از تایید خبر فوت علی طباطبایی توسط پدر این بازیگر، سعی کردند با جو سازی دروغ در صفحه اینستاگرام این بازیگر مرحوم، از زبان خودش حرف بزنند و مدعی شوند که وی زنده است.

مرگ و زندگی بازیگران بازیچه دست دروغگویان شبکه اجتماعی

 به گزارش گلستان 24، انگار تب و تاب بیماری مزمنی به نام دروغ پراکنی که این روزها در برخی از کاربران شبکه های اجتماعی رسوخ کرده است، تمامی ندارد.

دروغگویان شبکه اجتماعی

در ماه های اخیر همواره شاهد بودیم که برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در اقدامی عجیب و غیر اخلاقی اقدام به پخش خبر فوت برخی از هنرمندان و مخصوصا بازیگران سینما و تلوزیون، می کنند که بعد از پیگیری خبرنگاران مشخص می شد، این خبر دروغی بیش نبوده و با گذشت ساعاتی از پخش این خبر با مصاحبه کوتاه بازیگری که به دروغ فوت شده بود، ماجرا در شبکه اجتماعی ختم می شد، اما اضطراب و نگرانی در هنرمند مورد نظر و بستگان وی باقی می ماند.

با گذشت زمان و تکرار پخش چنین اخبار دروغی به نظر می رسید که این افراد علاقه زیادی به مرگ بازیگران دارند و از پخش خبر مرگ چنین افرادی لذت می برند، اما با فوت بازیگر جوان سینما و تلوزیون، یعنی علی طباطبایی به علت ایست قلبی(طبق اعلام پدر مرحوم) و تلاش عده ای از بیماران شبکه های اجتماعی مبنی بر زنده بودن وی، مشخص شد که برای این افراد مرده و یا زنده هنرمندان فرقی ندارد بلکه برایشان دروغ و پخش اخبار کذب مهم است تا بتوانند، با مسموم کردن شبکه های اجتماعی نهایت بهره برداری را از این فضاها داشته باشند.

این کاربران بعد از تایید خبر فوت علی طباطبایی توسط پدر این بازیگر، سعی کردند با جو سازی دروغ در صفحه اینستاگرام این بازیگر مرحوم، از زبان خودش حرف بزنند و مدعی شوند که وی زنده است و در سلامتی کامل به سر می برد!دقیقا برعکس اخبار کذب قبلی که مدعی می شدند یک بازیگر از دنیا رفته است.به گونه ای که بسیاری از مردم و حتی بازیگران بعد از پخش خبر فوت این بازیگر به دنیال تکذیب آن بودند.

 دروغ پراکنی کاربران شبکه های اجتماعی با صفحه جعلی بازیگر مرحوم

اما با همه این اوصاف این دروغ پراکنی ها فقط بار منفی ندارد و می تواند سبب خیر هم شود.این اتفاق به افرادی که در استفاده از شبکه های اجتماعی افراط می کنند ثابت می کند که با توجه به اینکه هر شخصی می تواند به راحتی یک صفحه برای خود بسازد و در آن به دروغ پردازی بپردازد، به همین دلیل این شبکه اصلا فضای مناسب و قابل اعتمادی برای دریافت اخباری که با جان انسان ها بازی می کند، نیست و نباید با دیدن یک خبر آن هم درباره جان انسان ها، آن را پخش کرد و به آن پرو بال داد.

اثبات این مسئله که شبکه های اجتماعی و اخبار آن نمی تواند جای مناسبی برای یافتن اطلاعات موثق باشد، شاید نیازمند هزاران مقاله و مطلب و تولید بود اما این دروغ پراکنی ها اگر نتوانسته باشد به همه کاربران این نکته را اثبات کند حداقل به بخشی از آنها اثبات کرد.

اما با این وجود مطمئنا این همه ماجرا نیست و بازهم برخی از مبتلایان به دروغ پراکنی با جان افراد به فکر لایک و تشویق کاربران دیگر خواهند بود اما مهم این است که ذهن کاربران نسبت به این دست اخبار روشن تر شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار