از سوی معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان انجام شد

معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز گرگان از 15 تا 20 شهریور در پارک شهر گرگان برنامه متنوع برگزار خواهد شد.

تشریح برنامه‎های گرامیداشت روز گرگان

 به گزارش گلستان 24، علی شرفیان امشب در جمع فعالان فرهنگی و پژوهشگران شهر گرگان اظهار کرد: پنج سال است که مراسم گرامیداشت روز گرگان برگزار شده و امسال بنا داریم که یک هفته با برگزاری برنامه‎های متنوع به معرفی شهر گرگان بپردازیم.

تشریح برنامه‎های گرامیداشت روز گرگان

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار به مناسبت گرامیداشت روز گرگان نشست با فعالان فرهنگی و تاریخ‎پژوهان گرگان در نظر گرفتیم و امیدواریم خروجی این نشست به معرفی تاریخ گرگان کمک کند.

معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان ادامه داد: برای بزرگداشت روز گرگان 15 جلسه به طور فشرده با حضور نخبگان و صاحبنظران شهر گرگان برگزار شد و خروجی آن به برنامه‎های متنوعی برای بزرگداشت روز گرگان تبدیل شده است.

شرفیان با بیان اینکه گرگان همواره توریست‌پذیر بوده است، افزود: به دنبال این هستیم با برگزاری برنامه‎های متنوع جاذبه‎ها و فرصت‎های گردشگری گرگان را هر چه بیشتر معرفی کنیم.

برای بزرگداشت روز گرگان تجارب شهرهای دیگر را مدنظر قرار دادیم

وی با بیان اینکه برای بزرگداشت روز گرگان تجارب شهرهای دیگر را مدنظر قرار دادیم، بیان داشت: در پنج سال گذشته در حوزه‎های مختلف مراسم گرامیداشت روز گرگان آسیب‌شناسی شده است.   

معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: به مناسبت گرامیداشت روز گرگان از 15 تا 20 شهریور در پارک شهر گرگان غرفه‎های فرهنگی، هنری، کسب و بیشه قدیمی، اقوام و صنایع دستی گرگان برپا خواهد شد.

شرفیان بیان داشت: اجرای موسیقی محلی با گویش گرگانی، قصه‎گویی و قصه‎خوانی با گویش گرگانی، برپایی نمایشگاه «دیروز، امروز و فردای گرگان» و بازارهای محلی بخشی از برنامه‎هایی است که از 18 تا 20 شهریور ماه در پارک شهر گرگان برگزار خواهد شد.

وی ابراز داشت: در سال جاری سازمان فرهنگی و ورزشی گرگان از تحقیقات و مقالات در حوزه گرگان و گرگان‎پژوهی حمایت خواهد کرد.

گفتنی است در این مراسم از مصطفی نوری کارمند مرکز اسناد کتابخانه ملی ایران، علی بایزیدی پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان، قربان علی عباسی باستان شناس و پژوهشگر در حوزه باستان شناسی گرگان دشت و محمد انصاری کارشناس فقه و مبانی اسلامی و مولف کتاب به عنوان پژوهشگران فعال شهر گرگان تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

آخرین اخبار