استفاده از اینترنت به گونه ای رایج شده است که در برخی از فرهنگ‌ها به عنوان نیاز اساسی کودکان به شمار می‌آید. کودکان اروپایی از سن 7 سالگی شروع به استفاده از اینترنت می‌کنند. یک سوم آن‌ها از طریق تلفن همراه، ابزارهای بازی یا دستگاه‌های مربوط به تلفن همراه آنلاین می‌شوند

	استراتژی اروپایی و اینترنت بهتر برای کودکان

کودکان نیاز دارند که به محتواهای آنلاین دسترسی داشته باشند و مهارت‌ها را یاد بگیرند و ابزار لازم برای دسترسی به اینترنت را تهیه کنند.

استفاده از اینترنت به گونه ای رایج شده است که در برخی از فرهنگ‌ها به عنوان نیاز اساسی کودکان به شمار می‌آید. کودکان اروپایی از سن 7 سالگی شروع به استفاده از اینترنت می‌کنند. یک سوم آن‌ها از طریق تلفن همراه، ابزارهای بازی یا دستگاه‌های مربوط به تلفن همراه آنلاین می‌شوند و بسیاری از کودکان می گویند که ابزارهای در دسترس آن‌ها ابزار مناسبی برای آنلاین شدن نیستند. آن‌ها نیاز به ابزارها و مهارت‌هایی دارند که از اینترنت سالم­تر و ایمن­تر استفاده کنند.

در می 2012 "استراتژی اروپایی اینترنت برای کودکان"، با هدف آموزش مهارت و استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای استفاده‌ی کامل کودکان از اینترنت برنامه‌هایی را ارائه داد و هدف از آن را استفاده از فضای تعاملی، خلاقیت و محتوای آنلاین آموزشی خواند. این استراتژی مشتمل بر فعالیت‌هایی است که اهداف زیر را دنبال می‌کند:

  • تولید محتواهای خلاقانه و آموزشی برای کودکان
  • آگاهی بخشی به کودکان از طریق آموزش ادبیات دیجیتالی و اینترنت پاک در همه‌ی مدارس اروپایی
  • ایجاد محیطی امن از طریق طبقه بندی محتوای اینترنتی به دو بخش محتواهای کودکان و بزرگسالان از طریق تنظیمات حریم خصوصی در اینترنت
  • مبارزه با سوء استفاده‌ی جنسی از کودکان در فضای مجازی

این استراتژی کمیسیون‌های اروپایی و کشورهای عضو را از طریق گسترش خدمات شبکه‌های اجتماعی برای ارائه‌ی راه حل‌های جامع برای داشتن اینترنت پاک برای کودکان، گرد هم می‌آورد.

	استراتژی اروپایی و اینترنت بهتر برای کودکان

استفاده از اینترنت به گونه ای رایج شده است که در برخی از فرهنگ‌ها به عنوان نیاز اساسی کودک به شمار می‌آید و مسئولین عالی آموزش، طرح تجهیز مدارس کودکان به اینترنت را همواره بررسی می‌کرده‌اند. و لازم می‌دانسته‌اند که برای آگاهی بخشی بیشتر دانش آموزان نیاز است که به ابزارهای الکترونیک در سنین پایین دسترسی داشته باشند. کودکان نیاز دارند که به محتواهای آنلاین دسترسی داشته باشند و مهارت‌های لازم را بیاموزند و ابزار لازم برای دسترسی به اینترنت را تهیه کنند.

ارسال نظر

آخرین اخبار