برگزاری نشست ستاد انتخابات، جلسه هم اندیشی شورای شهر و فرماندار گرگان و نتایج پذیرش کارشناسی حرفه ای و مهندسی فناوری سال تحصیلی 95-94 دانشگاه جامع علمی کاربردی

چند خبر کوتاه از ادارات استان گلستان

* به گزارش گلستان24، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات گلستان در دهمین نشست ستاد انتخابات استان که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: شفاف سازی در دستور کار ستاد انتخابات استان قرار دارد و ما حیاط خلوتی در این حوزه نداریم.
علی اصغر طهماسبی خاطرنشان کرد: صیانت از آراء مردم به عنوان حق الناس، رعایت عدالت انتخاباتی، اطلاع رسانی دقیق و بموقع بر پایه ارتقاء آگاهی های عمومی، رعایت حیثیت اجتماعی افراد در تمام شئون و ترجیح منافع و مصالح ملی بر منافع شخصی و گروهی از مهمترین مواردی است که مورد اهتمام ستاد انتخابات استان قرار دارد.

 ادارات استان گلستان

* ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در رامیان با حضور فرماندار این شهرستان و سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.
صادقلو فرماندار در این نشست با تبریک 25 ذی الحجه روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان، خانواده را مهم ترین کانون اجتماعی دانست و گفت: در دین اسلام به نهاد خانواده بسیار اهمیت داده شده است که می توان با پیروی از سیره و روش ائمه و بزرگان دین ،خانواده ای سالم که باعث توسعه و کمال جامعه شود را پرورش دهیم.

*فرماندار علی آباد کتول از تلاش کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان تقدیر کرد و گفت: این نهاد تاکنون توانسته است در به روستائیان از جمله این شهرستان خدمات شایسته ای ارائه دهد و باعث عمران و آبادانی هرچه بیشترروستاهای کشور شود.
احمد تجری مفرد نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان استان به این شهرستان شد و افزود: با توجه به این که شهرستان علی آباد کتول سومین شهر استان می باشد باید با پرداخت تسهیلات بیشتربه روستائیان برای مقاوم سازی مسکن آنان اقدام شود و در این رابطه بانک های عامل نیز باید همکاری بیشتری داشته باشند.

*چند تن از اعضای شورای شهر گرگان به منظور بررسی و تعامل با فرماندار این شهرستان به گفت و گو نشستند.
فرماندارگرگان در این نشست بیان داشت: خروجی بهتر فعالیت ها، بهره وری و اثربخشی اقدامات شورا در سایه تعامل امکان پذیر است و هرچه این تعامل وهم اندیشی بین اعضای شورا بیشتر باشد نتیجه فعالیت ها به سمت خروجی مناسب تر خواهد بود.

*امانگلدی ضمیر فرماندار گمیشان به همراه 'حاج آخوند نبوی نژاد' امام جمعه شهرستان گمیشان با خانواده فرماندار فقید شهرستان ترکمن که در فاجعه منا جان باخت، دیدار کرد.
فرماندار گمیشان در این دیدار ضمن ابراز همدردی با خانواده فرماندار شهرستان ترکمن،گفت: خانم نازقلیچی بانویی توانمند و مدیر و پرتلاش بودند، امیدوارم خانواده آن مرحومه ادامه دهنده راه خدمت صادقانه و بی منت او باشند.

*فرماندار مینودشت در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در آموزشگاه استثنایی باغچه بان برگزار شد، از کارگاه تولیدی صنایع دستی دختران مدرسه استثنائی باغچه بان دیدن کرد و گفت : صنایع دستی دانش آموزان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
اسرافیل وزیری با تشکر از دانش آموزان در تولید و فعالیت اقتصادی، اظهار کرد: فضای آموزشی و سرانه مدارس از مهمترین نکات در پیشبرد اهداف مسائل آموزشی است.

* نتایج پذیرش کارشناسی حرفه ای و مهندسی فناوری سال تحصیلی 95-94 دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان در این باره گفت: ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان مهر ماه 94 از روز دوشنبه 94/7/13 آغاز شده است و پذیرفته شدگان میتوانند اسامی خود را در سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgرویت کنند.

*سرهنگ کریمی اول جانشین فرمانده سپاه نینوا گلستان از اعزام افزون بر 10 هزار دانش آموز این استان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب و غرب خبر داد و گفت: اعزام جوانان و دانش آموزان به سرزمین نور بهترین و موثرترین راه برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز است.
نخستین کاروان دانش آموزی استان گلستان متشکل از 200 دانش آموز دختر دبیرستانی شهرستان های بندرترکمن و گمیشان عازم سرزمین نور در غرب کشور شدند. 

*در راستای آموزش صنایع دستی به زندانیان، تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اداره کل امور زندانهای استان به امضاء رسید.
ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ارایه آموزش های صنایع دستی و فنی و حرفه ای در بازپروری مجرمین و عدم بازگشت آنان به زندان موثر است.
محمود امینی مدیر کل زندانهای گلستان نیز گفت: در استان پنج هزار و 100 نفر زندانی در دو زندان و یک کانون اصلاح تربیت (زیر 18 سال) نگهداری می شوند.
امینی مهمترین اولویت اداره کل زندانهای گلستان را اصلاح و تربیت و سپس اشتغال بعد از زندان عنوان کرد و افزود: بهتر است زندانی در دوران حبس آموزش دیده و حرفه بیاموزد.

* مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از برگزاری انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان در دو شهر گرگان و گنبدکاووس در 16 مهر امسال همزمان با سراسر کشور خبر داد.
محمد کیقبادی با بیان این نکته که 57 کاندیدا برای 11 کرسی هیات مدیره رقابت خواهند کرد، اضافه کرد: اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هفت هزار و 893 نفر هستند و می توانند با به همراه داشتن کارت ملی یا کارت عضویت در انتخابات شرکت کنند. 
به گفته وی مهندسان می توانند در این انتخابات به 5 مهندس عمران، 2 مهندس معمار و یک مهندس در رشته های برق، مکانیک، شهرسازی و نقشه برداری رای دهند. 
اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان برای یک دوره چهارساله با رای اعضا انتخاب می شوند. 

ارسال نظر

آخرین اخبار