بنا بر اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه 45500تومانی آبان‌ماه ساعت 24 امشب سه‌شنبه 26 آبان واریز می‌شود و همان زمان قابل برداشت خواهد بود

یارانه نقدی آبان امشب واریز می‌شود

به گزارش گلستان24؛اکبر ایزدی پیشتر در مورد زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه سال جاری گفته بود، پنجاه و هفتمین مرحله یارانه نقدی ساعت 24 روز سه‌شنبه 26 آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و در همان زمان قابل برداشت است.

به گزارش تسنیم، از ابتدای پرداخت یارانه نقدی در 28 آذر 1389 ماهانه حدود 3200 میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها پرداخت شده است؛ هزینه‌ای که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از مرز 200هزار میلیارد تومان گذشته است.

براساس قانون بودجه سال 94، سقف منابع توزیع نقدی یارانه 39هزار میلیارد تومان است که دولت باید برای تأمین منابع لازم، حدود 6میلیون نفر را از مجموع 76میلیون نفری که یارانه دریافت می‌کنند حذف کند؛ تا امروز یارانه نقدی 3میلیون نفر از افراد پُردرآمد کشور حذف شده و شمار حذف شدگان به نصف رقم 6میلیونی که در قانون بودجه آمده رسیده است.

این در حالی است که در مهر ماه سال جاری علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف یارانه 2میلیون نفر از افراد پردرآمد خبر داده و گفته بود: ما می‌خواهیم به تکلیف قانونی که مجلس برای دولت در نظر گرفته، برسیم. طبق قانون مجلس حدود 6میلیون نفر باید از دریافت یارانه حذف شوند.

وی بیان کرده بود: بیش از 2.1میلیون نفر را حذف قطعی کردیم که 80 درصد شکایت نکردند. در ارتباط با آن 20 درصد هم زمانی که نشانشان دادیم چه اموالی در اختیار دارند، 10 درصدشان قبول کردند و رفتند اما آن 10 درصد هم می‌گفتند: بله، شاید این اموال را داشته باشیم اما در خانه بیمار سرطانی یا دانشجو و یا تحصیلکرده بیکار داریم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار