از زمانی که اینترنت تبدیل به برنامه‌ی روزانه ­مان شده، بیشتر جزئیات زندگی خصوصی انسان‌ها با یک کلیک موس در دسترس دوستان، آشنایان، همکاران قرار می‌گیرد و یکی از تبعات آنلاین شدن زندگی خصوصی بالا رفتن میزان طلاق است.

اثرات شبکه ‌های اجتماعی بر روی طلاق

از زمانی که اینترنت تبدیل به برنامه‌ی روزانه ­مان شده، بیشتر جزئیات زندگی خصوصی انسان‌ها با یک کلیک موس در دسترس دوستان، آشنایان، همکاران قرار می‌گیرد و یکی از تبعات آنلاین شدن زندگی خصوصی بالا رفتن میزان طلاق است.

بر طبق گفته‌ی شبکه‌ی دبلیو اس آل اس، فیس­بوک می‌تواند به بدترین کابوس زوج‌ها در روند جدایی تبدیل شود. 80% وکلای مربوط به مسائل ازدواج و طلاق می­گویند که در بسیاری از پرونده‌های طلاق رد پای فیس­بوک را می‌توان دید. مدرک این ادعا چیست؟ بسیاری از مردم مرتباً تصاویری از شبگردی‌ها، تعطیلات و استاتوس­های خود را درباره‌ی اینکه چه می‌کنند، چه فکری دارند و ... را آپدیت می‌کنند و به پست‌های دیگران نظر می‌گذارند، همه‌ی این‌ها در ابتدا بی­خطر به نظر می‌رسد تا زمانی که کسی احساس کند همسرش نسبت به او غفلت می‌ورزد یا مورد تمسخر قرار می‌گیرد. چند روش اطلاعاتی در شبکه‌های اجتماعی برای اثبات این ادعا وجود دارد. به عنوان نمونه گزارشی از شبکه‌ی دبلیو اس آل اس است که در آن زنی فایل ویدئویی از دعوای خود و همسرش را در فیس بوک گذاشته بود یا مردی که در مورد مشکلات فراوانی که با والدین خود داشته در این شبکه‌ی مجازی صحبت نموده است. همینطور گذاشتن تصاویری در مورد سوء استفاده‌ی الکل و مواد می‌تواند به روند کنترلی آن صدمه وارد کند یا تصاویر از خودروها یا تعطیلات گران قیمت می‌تواند شرایط زندگی برای زوج‌های کم درآمد را پیچیده کند.

زوج‌های جدا شده چگونه می‌توانند در فضای مجازی از خود محافظت کنند؟

بسیاری از وکلای طلاق توصیه می‌کنند اگر می‌خواهید مراحل جدا شدن از همسر خود را سپری کنید باید به همین ترتیب از پروفایل فیس­بوک خود نیز جدا شوید. از پروفایل خود به عنوان فضایی برای جمع ­آوری مدرک برای وکیل خود استفاده کنید و بعد صفحه‌ی خود را پاک کنید. اگر شما زمانی که عصبانی هستید به صورت آنلاین اقدام به حمله به همسر خود بکنید؛ هر پستی که شما می‌گذارید ممکن است علیه شما استفاده شود.

شبکه ‌های اجتماعی طلاق

شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز به همین ترتیب می‌تواند به همسر و وکیل وی کمک کند تا علیه شما مدرک جمع کند و همین طور ثبت نام در سایت‌های همسریابی به عنوان افراد مجرد و یا بدون فرزند نیز به نفع شما نخواهد بود. بهترین کاری که در فضای مجازی می‌توانید انجام دهید یک معرفی حداقلی از خود است. اگر شما قصد جدایی دارید و سوالاتی که می‌خواهید در مورد اثرات فعالیت در شبکه‌ی اجتماعی بر روند جدائی‌تان بپرسید، با یک وکیل خانوادگی مشورت کنید. یک وکیل می‌تواند شرایط شما را ارزیابی کند، انتخاب‌هایی که می‌توانید داشته باشید را به شما توضیح دهد و بهترین راه حل را به شما پیشنهاد کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار