رئیس پلیس فتای گلستان مطرح کرد

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی استان گلستان گفت: برداشت غیرمجاز حساب‌های بانکی بیشترین تخلف فضای مجازی در استان گلستان است.

برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی بیشترین تخلف فضای مجازی در گلستان

  به گزارش گلستان24، حبیب الله رجبلی در همایش آگاه‌سازی دانش آموزان نسبت به آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی اظهار داشت: برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد با 45 درصد رکورد تخلف در فضای مجازی را به خود اختصاص داده است.

برداشت غیرمجاز از حساب‌

وی افزود: در 9 ماه گذشته برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی با 45 درصد ،هتک حرمت وحیثیت و نشر اکاذیب با 35 درصد و مسائل اخلاقی با 3 درصد به ترتیب بیشترین میران جرائم در فضای مجازی بوده است.

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی استان گلستان تصریح کرد: سهولت ارتکاب جرم، افزایش روز افزون تعداد کاربران سبب شده تا میزان جرائم در فضای مجازی گسترش یابد.

رجبلی از دانش‌آموزان خواست اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اعتماد به افراد ناشناس در این فضا پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: کسانی که به تازگی وارد فضای مجازی شده‌اند از تجربیات دیگران استفاده کنند و اطلاعات خود را به راحتی در اختیار افرادی که هویت آنها معلوم نیست، قرار ندهند.

رجبلی همچنین با اشاره به برخی شگردهای مجرمان اینترنتی، برلزوم آشنایی بیشتر خانواده ها و کاربران با قوانین جرائم رایانه‌ای و مراقبت بیشتر از فرزندان در استفاده از اینترنت و نیز قرار ندادن اطلاعات شخصی و عکس‌های خانوادگی در  فضای مجازی و کامپیوترهای خانگی تاکید کرد.

وی افزود: ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات برای فعالیت‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی در جامعه اطلاعاتی، حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی، مراقبت و پایش از فضای تولید و تبادل اطلاعات و ممانعت از تعرض به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه در فتا از جمله وظایف و ماموریت‌های پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا است.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر

  • علی محّمد غلامی
    0

    سرهنگ دستت درد نکنه بابت سخنرانی و آگاه سازی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر .

آخرین اخبار