حجت الاسلام پناهیان در تجمع اعتراضی میدان امام حسین(ع):

تجمع مردم و دانشجویان علیه آل سعود در میدان امام حسین(ع) تهران آغاز شد.

امیدوارم حج سال آینده را بدون آل سعود برگزار کنیم

 به گزارش گلستان24،تجمع دانشجویان، طلاب و اقشار مختلف مردم تهران در اعتراض به شهادت شیخ نمر و رفتار خصمانه رژیم سعودی در میدان امام حسین (ع) آغاز شد.

تجمع امروز با مجوز استانداری تهران برگزار می‌شود و حاضران با حمل پلاکاردهایی با تصاویر شیخ نمر شعار «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود» سر می‌دهند.

تعدادی از چهرههای سیاسی از جمله سید محمد حسینی و حجت الاسلام علیرضا پناهیان در این تجمع حضور دارند.

 

آغاز تجمع مردم و دانشجویان علیه آل سعود در میدان امام حسین(ع)

 
حجت‌الاسلام پناهیان: امیدوارم حج سال آینده را بدون آل سعود برگزار کنیم
 
حجت الاسلام علیرضا پناهیان در تجمع امروز مردم تهران که عصر امروز در واکنش به اعدام آیت الله شیخ نمر در میدان امام حسین (ع) برگزار شد، با اشاره به پیام هایی که در این چند روز برای محکوم کردن این حادثه صادر شده است، اظهارداشت: عموم پیام هایی که در این چند روز صادر شده در یک موضوع مشترک بودند و آن اینکه خون آیت الله نمر پایه های سست حکومت آل سعود را متزلزل تر کرده و به زودی باعث نابودی این رژیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدوارم حج سال آینده را بدون آل سعود برگزار کنیم، افزود: انشاالله مردم یمن با نابودی حکومت آل سعود نجات پیدا کنند که این رژیم روی تمام دیکتاتورهای عالم را سفید کرده است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به صبر مردم ایران در مسئله تعرض ماموران آل سعود به نوجوانان ایران تصریح کرد: همچنین در جنایت منا نیز مردم ما صبر کردند و آن را بر پای حکمت ها گذاشتند. اما احساس می کنم صبر مردم دیگر لبریز شده است.

پناهیان تقاضای مردم را محیا شدن اصل عزت در مقابل اصول حکمت و مصلحت عنوان کرد و افزود: دوست داریم دولت در کنار چهره ای درخشان که از خود به جا می گذارد، عزت این ملت را حفظ کرده و جواب دندان شکنی بدهد.

وی خطاب به وزارت امور خارجه گفت: برنامه های این وزارتخانه باید بر سه اصل مصلحت، حکمت و عزت استوار باشد. مردم فکر می کنند وقتی دولت تا این مقدار با رژیم منحوس آل سعود مماشات می کند، عزتشان خدشه دار می شود. نه تنها این دولت بلکه دولت قبل نیز اهل مماشات بود.

پناهیان ادامه داد: عزت ملت ما خدشه دار شده است و ما طوری برخورد می کنیم که جنایت کار رابطه خود را با ما قطع می کند. مردم ما انتظار برخورد قاطع تری دارند.

استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: حادثه ای که در سفارتخانه و کنسولگری عربستان اتفاق افتاده غلط بود و تردید جدی داریم که پشت این کار دستهایی نباشد. هیچ عنصر انقلابی، ایرانی و قدرتمندی این کار را انجام نمی دهد. دولت مردان باید زمینه فرودآمدن خشم مردم را فراهم کنند. مردم ما بیشترین قربانی را در فاجعه منا دادند و شاهد جنایت های سعودی ها در منطقه نیز هستند و دیگر انتظار حادثه دیگری را ندارند.

پناهیان افزود: کسانی که اهل دموکراسی و آزادی های مدنی هستند، چرا در مقابل آل سعود لال می شوند و در روزنامه ها و صحبت هایشان اقدامات این رژیم را محکوم نمی کنند؟ عدالتخواهی غرب زدگان، دروغ و نفاقی بیش نیست و پشتیبان آل سعود هستند.

وی با بیان اینکه دولت ما ساده اندیش و سهل اندیش است، ادامه داد: کسی نباید تظاهر کند که دولت ما ساده انگارانه فکر می کند می تواند آل سعود سفاک را به راه بیاورد.

پناهیان افزود: دولتمردان نه تنها باید پاسخ عزت طلبانه مردم را بدهند بلکه باید پاسخ مردم منطقه و جهان را نیز بدهند. در مقابل مظلومان منطقه باید آنچنان را رافت برخورد کرد که احساس قدرت کنند.

وی با تاکید بر اینکه عزت، آن چیزی است که در قلب مردم احساس می شود، خاطرنشان کرد: کشورها و دول غربی که تمام وجودشان از جنایت مملو است، به صورت دروغین و کاذب برای خود عزت آفرینی می کنند اما ما که صادقانه صاحب قدرتیم و در پرتو آن برخی ملت های منطقه احساس قدرت می کنند، چرا نباید راه نجاتی برای این مسئله پیدا کنیم؟
/مشرق

ارسال نظر

آخرین اخبار