فرمانده انتظامی استان گلستان از اجرای طرح اقتدار پلیس گلستان و کاهش 20 درصدی جرائم خشن در راستای اجرای این طرح در سطح این استان خبر داد و گفت: در 48 ساعته گذشته 40 قبضه سلاح غیرمجاز و 90 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

کشف 40 قبضه سلاح غیرمجاز و 90 کیلوگرم مواد مخدر در گلستان

 به گزارش گلستان24، سیدمحمود میرفیضی صبح امروز در مراسم پایان اجرای رزمایش اقتدار پلیس گلستان اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف پلیس، برقراری نظم و امنیت و توجه به مطالبات مردمی است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‎ریزی‎های پلیس گلستان در طول سال برای گسترش نظم و امنیت، اجرای طرح‎های مختلف پلیسی است.

فرمانده انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: پلیس گلستان برای پاسخگویی به مطالبات مردمی، پس از بررسی‎های کارشناسی در خصوص آسیب‎ها و جمع‎بندی اخبار و اطلاعات، با تجزیه و تحلیل مناسب اجرای طرح‎های پلیسی را در دستور کار خود قرار می‎دهد.

میرفیضی بیان کرد: این طرح‎های ضربتی در کنار طرح‎ها و ماموریت‎های روزانه‎ای است که پلیس در دستور کار خود دارد و به صورت شبانه‎روزی آنها را اجرایی می‎کند.

وی تاکید کرد: طرح فعلی هم که امروز پایان یافت طرح اقتدار پلیس گلستان بود که به مدت 48 ساعت در سطح استان گلستان اجرا شد که در راستای اجرای این طرح، وقوع جرائم خشن در استان 20 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: این طرح به منظور برخورد با سارقان، خرده فروشان مواد مخدر، جمع‎آوری معتادان تابلو، دستگیری مزاحمان نوامیس، مجرمان سابقه‎دار فراری و دستگیری متهمان تحت تعقیب اجرا شد.

کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر/ دستگیری 690 نفر در طرح اقتدار پلیس گلستان

میرفیضی متذکر شد: در این مدت با اجرای این طرح، ماموران در سطح استان گلستان موفق شدند 40 قبضه سلاح غیرمجاز و 90 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کنند.

وی ادامه داد: کشف 19 دستگاه وسایل نقلیه سرقتی، کشف 110 فقره انواع سرقت، دستگیری 239 معتادین و خرده‎فروشان مواد مخدر و 191 نفر از مزاحمان نوامیس، از دیگر موفقیت‎های پلیس گلستان در اجرای طرح اقتدار بوده است.

رئیس پلیس گلستان گفت: در مجموع اجرای این طرح 690 نفر از مجرمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

میرفیضی به نقش مهم مردم در اجرای ماموریت‎های پلیس و تولید امنیت اجتماعی تاکید کرد و گفت: به طور قطع یکی از مولفه‎ها مهم برقراری نظم و امنیت اجتماعی مردم و شهروندان هستند که با همراهی آنها با پلیس به طور قطع یک امنیت پایدار در جامعه ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم مردم ایران اسلامی بویژه مردم متدین و شهید پرور استان گلستان لایق بهترین خدمات هستند و در این راستا پلیس گلستان با بهره‎گیری از تمام ظرفیت و توان خود در تلاش برای برقراری نظم و امنیت پایدار و اجرای خدمات انتظامی مطلوب به مردم است.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: پلیس 110 به صورت شبانه‎روزی آماده پاسخگویی به مردم و دریافت مطالبات امدادخواهان برای دریافت خدمات فوریتی پلیس است و پلیس 110 به نوعی پل ارتباطی مردم با پلیس محسوب می‎شود.

میرفیضی در پایان ابراز کرد: تقاضای پلیس از مردم این است که در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا اطلاع از فعالیت متخلفان و مجرمان، موضوع را بلافاصله به پلیس 110 اطلاع دهند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق، اقدام به عملیات پلیسی و دستگیری مجرمان و متخلفان کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار