عامل ضرب و شتم یک قلاده سگ شکاری با هوشیاری ماموران محیط زیست استان گلستان در شهرستان کلاله دستگیر شد.

عامل ضرب و شتم سگ شکاری توسط محیط زیست گلستان دستگیر شد

 به گزارش گلستان24، به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، عامل ضرب و شتم یک قلاده سگ شکاری که ۴۸ ساعت پیش فیلم این عملش در فضای مجازی منتشر شده بود دستگیر شد.

پس از انتشار فیلمی در صفحات اجتماعی مبنی بر ضرب و شتم یک قلاده سگ شکاری توسط یک نفر شکارچی در منطقه کلاله، یگان حفاظت محیط زیست استان پس از انجام تحقیقات محلی و شماره پلاک خودروی این شخص موفق شدند که مشخصات این فرد را شناسایی کنند.

با طرح شکایتی از طرف این اداره کل در دادگستری شهرستان کلاله این شکارچی با همکاری محیط زیست کلاله دستگیر شد و در حال حاضر در بازداشت است تا به مراجع قضایی تحویل شود. سگ شکاری این شخص نیز توسط یکی از تشکل های طرفدار حیات وحش از این شکارچی گرفته شده و تحت نظارت های دامپزشکی است. رفتار این شخص به‌نوعی بی‌وجدانی نسبت به سایر موجودات زنده بوده و این اتفاقات ناراحت‌کننده است، چون همه موجودات زنده حق حیات در شرایط عادی را دارند.

در انتهای این گزارش آمده است، از دوستداران محیط‌‌ زیست نیز تقاضا داریم در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب را به این اداره‌کل گزارش دهند تا اقدامات قانونی در این راستا انجام شود.

منبع: ترکمن سسی

ارسال نظر

آخرین اخبار