مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو گفت: خطوط ریلی اینچه‎برون آمادگی خود را برای صادرات محصولاتی همچون سیب‎زمینی، مرکبات و ... را به کشور‎های قزاقستان و ترکمنستان اعلام می‎کند.

آمادگی راه‎آهن اینچه‎برون برای صادرات سیب‎زمینی و مرکبات به ‎قزاقستان و ترکمنستان

به گزارش گلستان24، محمدرضا قربانی در نشستی که با رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان با بیان اینکه خطوط بین‎المللی گرگان اینچه‎برون همواره آماده حمل و نقل، انتقال بار و ترانزیت کالا به حوزه کشور‎های شمالی است، اظهار داشت: یکی از مواردی که در حوزه ریلی شرق دریای خزر (خطوط ریلی گرگان اینچه‎برون) در کنار جابه‌جایی مسافر برای ما حائز اهمیت است استفاده از خطوط ریلی برای حمل و نقل و انتقال بار و ترانزیت کالا به کشورهایcis  ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و...) است.

راه‎آهن اینچه‎برون

وی به همایش‎های بین‎مرزی نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش‎های بین‎مرزی و مشترک در حوزه صادرات و واردات گامی موثر برای بازرگانان و تجار است که خطوط ریلی شمال شرق دریای خزر نیز تسهیل صادرات و واردات و ترانزیت را برای آنان مهیا می‎کند و حوزه خطوط ریلی اینچه‎برون آمادگی خود را برای صادرات محصولاتی همچون سیب‎زمینی، مرکبات و... را به کشور‎های قزاقستان و ترکمنستان اعلام می‎کند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو تأکید کرد: نشست مرزی می‎تواند مسائل و مشکلات حمل و نقل ریلی بین کشورهای قزاقستان و ترکمنستان را برطرف کند.

 برگزاری همایش ملی سیب‌زمینی در گلستان

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان نیز در این نشست به برخی اقدامات اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان پرداخت و گفت: ظرفیت ریلی اینچه‎برون در توسعه روابط با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان با اهمیت است و تجارو بازرگانان همواره می‎توانند از خطوط ریلی اینچه‎برون برای صادرات محصولات استفاده کنند.

رمضان بهرامی اظهار داشت: با عنایت به شرایط خاص حمل محصولات فاسد شدنی از جمله سیب‎زمینی، تسریع در انتقال، مهم بوده و با همکاری مسئولان ذیربط کشورها میسر خواهد بود.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت و کشت وسیع محصول سیب‎زمینی در مزارع گلستان، همایش ملی سیب‌زمینی در استان برگزار خواهد شد.

یادآور می‎شود؛ یکی از بازرگانان حاضر در جلسه نیز استفاده از خطوط ریلی این حوزه را یکی از مهم‎ترین عوامل صادرات و ترانزیت کالا برای بازرگانان عنوان کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار