آهسته آهسته برندهای غربی لوازم آرایش در حال بازگشت دوباره به بازار ایران‌اند. نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب سال 1979 میلادی است که این برندها دیگر قصد ترک دوباره بازار ایران را ندارند.

در ايران، 38 ميليون خانم ايراني از لوازم آرايش استفاده می‌کنند

ایران در واردات و مصرف لوازم آرایش خانم‌ها مقام دوم خاورمیانه را دارد.

بخش آلمانی تلویزیون «ای اف پی» با اشاره به اینکه در ایران، زنان باید موها و بدن خود را بپوشانند، گزارش داد: آن‌ها تنها مجازند صورت خود را بیرون بگذارند. زنان ایران برای صورت خود زمان و پول زیادی را صرف می‌کنند. شوقی و عمار، خبرنگاران این شبکه در تهران با بیان آنکه در ایران، آرایش کردن معرف شخصیت خانم‌ها است، اظهار داشتند: در حال حاضر استفاده از لوازم آرایش و عطریات برای سی و هشت میلیون خانم ایرانی محبوبیت دارد.

ویستا باور، فعال شرکت تولید کننده لوازم آرایش «کاپریس» فرانسه در ایران در اینباره گفت: بیشتر جمعیت ایران را جوانان زیر بیست و پنج سال تشکیل می‌دهند. اکثر آقایان و خانم‌های جوان ایرانی، عاشق والدینشانند و بنابراین ازدواج نمی‌کنند. بنابراین پول زیادی برای خرج کردن برای خودشان باقی می‌ماند.

38 ميليون خانم ايراني از لوازم آرايش

آهسته آهسته برندهای غربی لوازم آرایش در حال بازگشت دوباره به بازار ایران‌اند. نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب سال 1979 میلادی است که این برندها دیگر قصد ترک دوباره بازار ایران را ندارند.

با وجودی که در ایران زنان باید در ملاء عام موهای خود بپوشانند اما آرایش صورت در کشورهای بشدت اسلامی مجاز است. بعد از عربستان سعودی، ایران دومین کشور خاورمیانه است که رتبه دوم را در مصرف لوازم آرایش دارد.

پگاه گشایشی، مدیر یک فروشگاه عرضه لوازم آرایش در تهران گفت: در این فروشگاه، بسیاری از مشتریان ما حاضرند قیمت‌های بالایی را بپردازند. اما ما شعبه ای نیز در خیابان آپادانا (خرمشهر) تهران داریم که مردم درآمد کمتری برای خرج کردن دارند. ولی در مجموع ما برای هر بودجه ای، محصول داریم.

این گزارش ادامه داد: البته بسیاری از مشتریان هم هستند که استفاده از محصولات برند غربی برایشان اهمیتی ندارد. چون بازار سیاه صنعت لوازم آرایش در ایران نیز رشد یافته است؛ ضمن آنکه مشتریان این بازار تنها خانم‌های ایرانی نیستند بلکه یک چهارم آن‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

آخرین اخبار