تغذیه با شیر مادر ضامن یک عمر سلامتی

تغذیه با شیر مادر

سازمان جهانی بهداشت هفته ای را با عنوان تغذیه با شیر مادر نامگذاری کرده تا خانواده ها به مزایای بی شمار تغذیه نوزادان با شیر مادر بیشتر توجه کنند.

3

تغذیه شیر مادر ضامن یک عمر سلامتی ؛ شعاری که امسال سازمان جهانی بهداشت دهم تا شانزدهم مرداد را با این عنوان نامگذاری کرد.

دکتر میر فاضلی فوق تخصص نوزادان می گوید : شیر مادر کاملترین ماده غذایی است برای نوزادی که هیچ تکاملی ندارد و تامین کننده همه نیاز های نوزاد است.

 

حجت الاسلام والمسلمین نصرتی کارشناس مذهبی نیز در این باره گفت: علاوه بر اینکه احتیاجات غذایی و مادی فرزند رفع می شود؛خلقیات و روحیات نوع شیری که مادر به فرزند می دهد در فرزند تاثیر دارد.در قران کریم در آیه سی و سوم سوره مبارک بقره به اهمیت شیر دادن فرزندان اشاره شده است وآن اهمیتی که این دو سال دارد.از نظر جسمی و روحی نحوه شی دادن به فرزندان تاثیر خیلی زیادی دارد.

میر افضلی همچنین معتقد است:مهمترین تفاوتی که شیر مادر نسبت به شیر خشک دارد این است که شیر مادرحاوی سلول های زنده است.یعنی آن سلول های ایمنی که در بدن مادر است و نسبت به هر بیماریی تا این سن مقاوم شده مستقیما به بچه می رسد.بهتر است مادران در دوران باردهی برای شیر دهی آموزش ببینند و آماده باشند تا بلافاصله بعد از تولد بتوانند شیر دهی مثبت و موثری داشته باشند و بعد هم تا شش ماه فقط شیر خودشان را به نوزاد بدهند شیر مادر حاوی تمام ویتامین ها است حتی آب دارد و نوزاد تا شش ماه به آب هم نیازی ندارد.فقط ویتامین ای و آ شیرمادران ایرانی یک مقدار کم است که ما آن را با قطره آ.د جبران می کنیم.

ارسال نظر

آخرین اخبار