تجربه کودک­ آزاری و یا سوء استفاده جنسی در دوره کودکی اتفاق ناخوشایندی است که می‌تواند نتایج آن تا بزرگسالی گریبان­گیر فرد شود و ممکن است در زمان ازدواج، خود را به شکل اختلالات جنسی نشان دهد.

	کودک آزاری در آمریکا

تجربه کودک­ آزاری و یا سوء استفاده جنسی در دوره کودکی اتفاق ناخوشایندی است که می‌تواند نتایج آن تا بزرگسالی گریبان­گیر فرد شود و ممکن است در زمان ازدواج، خود را به شکل اختلالات جنسی نشان دهد.

کودک ­آزاری علاوه بر تخریب شخصیت و تأثیرات منفی که بر روح و روان  فرد می­گذارد، بار مالی فراوانی را برای جوامع غربی به بار می­آورد.

سازمان مطالعات سی دی سی در فوریه ­ی 2012 مقاله­ای را با محوریت این موضوع منتشر کرد. در آن مقاله آمده ­است که برای هر کودکی که قربانی کودک­ آزاری شده و توانسته است جان سالم به در برد، برای ادامه زندگی او، هزینه­ ای برابر 210.012 دلار مورد نیاز است که از این مبلغ 32.648 دلار صرف مراقبت­های بهداشتی دوران کودکی،10.530 دلار صرف هزینه ­ی مراقبت­های بهداشتی دوران بلوغ، 144.360 صرف هزینه ­ی مراقبت­های بهداشتی برای بازیابی سلامتی، 7.728 دلار برای تامین رفاه عمومی، 6.747 دلار صرف مسائل قانونی و کیفری و 7.999 دلار صرف آموزش و تحصیلات می­شود.

آمارهای بسیار تکان دهنده­ای از این پدیده­ی رایج در دنیا و به ویژه در آمریکا منتشر شده است که در جایگاه خود بي ­نظیر است. که از آن­ها می­توان به موراد زیر اشاره کرد:

در هر ده ثانیه یک­بار ،یک گزارش کودک ­آزاری دریافت می­شود.

روزانه 5 کودک به خاطر کودک ­آزاری جان خود را از دست می­دهند.

تقریبا 80% کودکانی که از بدرفتاری جان می­بازند کودکان زیر 4 سال هستند.

تخمین زده می­شود که بین 50% الی 60% کودکانی که به خاطر کودک­آزاری می­میرند در گواهی فوت آن­ها چیزی ثبت نمی­شود.

بیشتر از 90% قربانیانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته­اند، نسبت به شرایطی که برای آنان پیش آمده کاملا آگاه هستند.

کودک آزاری در همه­ی جوامع، در همه­ی سطوح اجتماعی، اقتصادی، در هر نژاد و فرهنگی و در هر سطح تحصیلاتی اتفاق می­افتد.

حدود 30% از کودکانی که مورد سوءاستفاده جنسی قرار می­گیرند، در آینده خود آن­ها نیز کودکان دیگر را مورد سوءاستفاده جنسی قرار می­دهند و چرخه­ی وحشتناک کودک ­آزاری ادامه می­یابد.

 80 % جوانان 21 ساله که در کودکی مورد آزار قرار گرفته­اند حداقل یکبار با مشکل روانی مواجه می­شوند.

14% از مردان زندانی آمریکایی، هنگام کودکی مورد سوءاستفاده قرار گرفته­اند.

 36% از زنان زندانی آمریکایی در کودکی مورد آزار قرار گرفته­اند.

کودکانی که تجربه­ی مورد غفلت واقع شدن یا کودک­آزاری را دارند، 59% در نوجوانی دستگیر می­شوند، 28% در بزرگسالی دستگیر می­شوند و 30% هم احتمال ارتکاب به جنایت را دارند.

	کودک آزاری در آمریکا

به برخی از تبعاتی که کودک ­آزادی بر روی آینده فرد می­گذارد، در اینجا اشاره می­کنیم:

  • کودک­آزاری در 25% موارد در بین نوجوانان منجر به بارداری می­شود.
  • کودکانی با این شرایط نمی­توانند در آینده رابطه­ی زناشویی سالم و دلخواهی را تجربه کنند و احتمال ابتلاء به بیماری­های مقاربتی در آن­ها بالا می­رود.
  • یک سوم تا دو سوم از کودکانی که مورد سوءاستفاده­ی جنسی قرار می­گیرند در آینده به مواد روان گردان اعتیاد پیدا می­کنند.
  • کودکانی که والدین آن­ها به الکل یا مواد روان­گردان اعتیاد دارند بیشتر از سایرین مورد کودک ­آزاری قرار می­گیرند.
  • بیش از دو سوم کسانی که به خاطر استفاده از مواد روان­گردان تحت درمان قرار گرفته­اند، اعتراف کرده­اند که در کودکی تحت آزار جنسی بوده­اند.

این مسئله یکی از موضوعات بسیار نگران­ کننده در جامعه آمریکا است که در بسیاری از موارد زمینه سایر فسادهای اخلاقی را در بین افراد در سایر مراحل زندگی فرد ایجاد می­کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار