سیدحسن نصرالله،حزب نیروهای لبنانی(فالانژیست‌های سابق) به عنوان متهم اصلی ربوده شدن حاج‌احمد متوسلیان و سه همراهش معرفی و «سمیر جعجع» و نیروهای وابسته به وی را مسئول روشن شدن این پرونده دانسته است.

متهم اصلی ربوده شدن احمد متوسلیان کیست؟+عکس

به گزارش گلستان24، سمیر جعجع در دوران جنگ داخلی لبنان که از سال 1975 آغاز و تا1990 به طول انجامید «سردار جنگ» لقب گرفته بود؛ او در این دوران یکی از اعضای گروه چریکی خانواده «امین‌الجمیل الکتائب» بود. حزب «الکتائب» پس از آنکه در اواخر دهه 80 سعی داشت رویکرد خود را بر سایر احزاب مسیحی مارونی تحمیل کند،نام خود را به «القوات اللبنانیه» تغییر داد. تصاویری که از او در زمان جوانی و جنگ‌های داخلی لبنان به ثبت رسیده از سمیر چهره‌ای شبیه «گانگستر‌ها» را ترسیم می‌کند. سمیر جعجع رابطه بسایر نزدیکی با آریل ساموئل مردخای شرایبر معروف به «آریل شارون» و ملقب به «قصاب صبرا و شتیلا» داشته است.


جعجع وجهه مناسبی در میان لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها ندارد و یکی از فرماندهان نظامی در کشتار «صبرا و شتیلا» است که بارها عازم اسرائیل شد و بسیاری از اسرائیلی‌ها او را می‌شناسند. این گروه چریکی از کمک‌های تسلیحاتی اسرائیل بهره می‌برد و فرماندهان آن‌ها توسط افسران اسرائیلی آموزش دیده‌اند که یکی از آنها همین سمیر جعجع است.جعجع هم اکنون نیز از مخالفان سرسخت کشور سوریه و حزب‌الله لبنان است.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000495/nf00495685-2.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000495/nf00495685-1.jpg

سمیر جعجع عامل اصلی ربایش احمد متوسلیان


تا کنون چندین ادعای ناموثق در مورد وضعیت حاج احمد متوسلیان و همراهانش مطرح شده است اما با وجود این مساله سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان‌ شامگاه پنجشنبه دهم بهمن 1387با تأکید بر ضرورت پیگیری جدی پرونده چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی و فشار دولت لبنان بر حزب نیروهای لبنانی(فالانژیست‌های سابق) به عنوان متهم اصلی ربوده شدن این افراد معرفی و جعجع و نیروهای وابسته به وی را مسئول روشن شدن این پرونده دانسته است.

سمیر جعجع که متهم اصلی ربودن چهار دیپلمات ایرانی و تحویل آنها به رژیم صهیونیستی است در واکنش به اظهارات قاطعانه دبیرکل حزب‌الله مبنی بر مسئول بودن جعجع و فالانژیست‌های سابق لبنان در ربودن این افراد، برای فرار از پاسخگویی همواره از ابزار فرافکنی بهره برده است.

حاج احمد متوسلیان و همراهانش

حاج احمد متوسلیان، کاظم اخوان، تقی رستگارمقدم و سیدمحسن موسوی 14 تیر ماه سال 1361 در منطقه «برباره» لبنان توسط نیروهای فالانژ ربوده شده‌اند.

اخیرا سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان اعلام کرده است که با توجه به اسناد موجود می‌توان ادعا کرد که چهار دیپلمات ایرانی زنده‌اند و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.

روزنامه «رأی‌الیوم» هم با استناد به شهادت یک زندانی یونانی اعلام کرد که دیپلمات‌های ایرانی یعنی حاج احمد متوسلیان، کاظم اخوان، تقی رستگارمقدم و سیدمحسن موسوی زنده هستند.

منبع:ایسنا

 

ارسال نظر

آخرین اخبار