گزارشی از افزایش نرخ رشد طلاق؛

ثبت فقط 53 ازدواج و 10 طلاق در شبانه روز طی سه ماهه نخست امسال و رشد 17.6 درصدی طلاق به ما می گوید باید منتظر فاجعه ای مخرب تر از زلزله و سیل در استان گلستان باشیم .

فاجعه‎ای مخرب‎تر از سیل و زلزله در استان گلستان

به گزارش گلستان24، آمار رسمی که مدیر کل ثبت احوال استان گلستان در روزهای اخیر ارائه داد حاوی نکات بارز و چالش های عمیقی در استان گلستان بود که نمی توان به همین راحتی و بصورت سطحی از آن عبور کرد .

اینجا دیگر بحث کشاورزی و سم و کود بذر نیست و یا قصور پزشکی و دهها معضل اجتماعی دیگر مثل بیکاری و تورم و... ، اینجا فاجعه ای در حال شکل گرفتن است در بنیانی بنام خانواده که یکی از ارکان جامعه اسلامی به شمار می رود .

در واقع خانواده در اسلام اصالت دارد ، اساس و بنیان اسلام و تشکیل دهنده سلول های جامعه است که در سالهای اخیر توسط فرهنگ بد غربی دستخوش تغییرات ناموزونی در پیکره ایران اسلامی شده است.

بطوریکه این روزها حتی در روستاهای اطرافمان و حتی در عروسی ها شاهد تصاویر و حرکاتی هستیم که زیبنده یک جوان ایرانی و اسلامی نیست و تمام این مسائل روی موضوعی بنام "ازدواج" سنگینی می کنند .

مدیر کل ثبت احوال گلستان اعلام کرد در استان گلستان هر 24 ساعت 10 طلاق ثبت می شود که در سه ماهه نخست امسال 921 طلاق ثبت شده که رشد 17.6 درصدی را نشان می شد که این برای استان گلستان یک فاجعه و سونامی به حساب می آید.

از کنار این اعداد و ارقام نمی توان به راحتی گذشت در حالیکه میزان ازدواج در سه ماهه نخست امسال 5.5 درصد کاهش داشته است و گفته می شود در هر شبانه روز در سه ماهه نخست امسال فقط 53 ازدواج ثبت شده است .

این موضوع و حساسیت آن که عمق یک فاجعه پنهان را نشان می دهد باعث شد ، تا استاندار گلستان نسبت به تشکیل شورای فرهنگ عمومی با موضوع ازدواج تشکیل جلسه دهد .

در این جلسه حسن صادقلو استاندار گلستان با تاکید بر نظریات اسلام در خصوص ازدواج اظهار کرد: توجه به امر ازدواج باید از زاویه تحکیم خانواده صورت گیرد و نباید تنها به دنبال آمارهای کمی در امر ازدواج باشیم.

وی متولیان امر را موظف کرد ظرف یک ماه چالش های مقوله ازدواج و موانع این عرصه شناسایی و در جلسه بعدی ارائه و آسیب شناسی شود .

آما آنچه که مشخص است تخریب بنیان خانواده و از بین بردن مرزهای عقیدتی و معنوی بین زنان و مردان و ترویج اختلاط و بی بند و باری یکی از اهداف دشمنان از چنین رویکردهایی است .

در عین حال برخی صاحبنظران داخلی معتقدند که مبارزه با حجاب بخش عظیمی از پروژه تهاجم فرهنگی علیه ایران را شکل می دهد .

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور که در استان گلستان سخن می گفت ، عقیده دارد دشمن برای عفاف‌زدایی به عنوان یک پروژه جهانی در 150 سال گذشته وقت، انرژی و پول زیادی هزینه کرده هرچند نگاه صرفا داخلی به عفاف‌زدایی نیز مضر بوده، یعنی به این نکته توجه نکردیم که این مساله یک جنگ جهانی است و هالیوود یک شاخ ترویج عفاف و حیا زدایی در جهان است.

معصومه حکیمیان می گوید آنچه باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان فرهنگی قرار گیرد، پیگیری موضوع عفاف و حجاب با رویکرد بین‌المللی است.

به هر حال اوضاع خانوادگی در گلستان به سامان نیست و فاجعه ای عمیق تر از سیل و زلزله در حال شکل گیری است و چون تدریجی و روزمره است احساس نمی شود اما در طول مدتی باعث ویرانی و دگرگونی فضای روابط اجتماعی می شود که از خانواده ها شروع و به جامعه ختم می شود و نتیجه آن جز ولنگاری فرهنگاری چیزی نخواهد بود.

اگر مروری به اخبار هفته های اخیر نظیر پیدا شدن جسد زن و مرد در درازنو کردکوی ، خودکشی ها و درگیری های منجر به قتل، کلاهبرداری ها و اغفال اینترنتی و تلگرامی و ... داشته باشیم متوجه خواهیم شد که ریشه اصلی آنها بهم ریختن نظم خانواده ها و عدم تربیت صحیح فرزندان در مسیر رهاسازی به سمت جامعه بوده که این موضوع نیازمند برنامه ریزی است .

گزارش: سید مصطفی میرعرب رضی

انتهای پیام /

منبع: تیتر آزاد

ارسال نظر

آخرین اخبار