علی جنتی در مراسم روز خبرنگار در ایوان شمس:

جنتی پس از تبریک روز خبرنگار، با اشاره به فعالیت‌های وزارت ارشاد در این حوزه گفت: یکی از افتخارات وزارت ارشاد اعتماد به تشکل های حوزه مطبوعات و واگذار کردن امور به آنهاست.

خبرنگاران پاره وقت هم بیمه می‌شوند

به گزارش گلستان24، مراسم نخستین جشن فارغ التحصیلی ادوار دانشکده خبر و روز خبرنگار با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار ایوان شمس در حال برگزاری است.


این مراسم به حضور خانواده شهدای رسانه دانشکده خبر و خانواده شهید صارمی مزین شده بود. از طرفی حضور علی اکبر قاضی زاده به اطلاع حاضران رسید و با تشویق همراه شد.

پس از آن، از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت شد.

جنتی پس از تبریک روز خبرنگار، با اشاره به فعالیت‌های وزارت ارشاد در این حوزه گفت: یکی از افتخارات وزارت ارشاد اعتماد به تشکل های حوزه مطبوعات و واگذار کردن امور به آنهاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این تشکل‌ها باید از این وضعیت زینت المجالسی و تشریفاتی در بیایند و تصمیم‌گیری کنند.

جنتی عنوان کرد: به دلیل اینکه قانون مطبوعات نیاز به اصلاحاتی داشت، لایحه کامل به مجلس ارائه شده و منتظر تصویب هستیم. لایحه دوم دولت، به رابطه روزنامه نگاران با همکاران خود، دولت و ارتباط با رسانه خود می‌پردازد و بزودی تقدیم مجلس می شود.

جنتی درباره بیمه خبرنگاران اظهار داشت: تعدادی از خبرنگاران را وزارت ارشاد تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. گروهی دیگر توسط سازمان رسانه‌ای خود بیمه می‌شوند. از سوی دیگر، ما کاری کرده‌ایم که خبرنگاران پاره وقت نیز بیمه شوند. آنها می‌توانند به صندوق هنر مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: برخی رسانه ها از نظر رعایت اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای، سقوط کرده یا در حال سقوط هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حق دسترسی آزاد به اطلاعات در کشور گفت: این قانون از فساد جلوگیری می‌کند و به نفع اهالی رسانه است؛ چون خبرنگاران و روزنامه نگاران می توانند از اطلاعاتی که باید در اختیار آن ها قرار گیرد، بهره مند شونند.

وی با اشاره به لزوم رعایت حقوق شهروندی گفت: رئیس جمهور نیز بسیار پیگیر و مایل به رعایت کامل حقوق شهروندی هستند چرا که افکار عمومی باید از اطلاعات بهره مند شوند.

پس از صحبت‌های جنتی، توسط اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهور)، حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد)، احمدی (رئیس دانشکده خبر) و کمانه دبیر جشن فارغ التحصیلان از خانواده خبرنگار شهید صارمی و دکتر برقی‌نژاد موسس دانشکده خبر و علی‌اکبر قاضی زاده، دکتر سنگتراش، محمد خدابخشی (از موسسان دانشکده خبر)، محمد تقی روغنی ها، محمد حسن جعفری اصل و چند تن از مدیران این دانشکده تقدیر شد.

منبع: رویکرد

ارسال نظر

آخرین اخبار