آیا شما مطمئن هستید که فرزندتان همه‌چیز را به شما می‌گوید؟ یک بررسی جدید نشان داده که بسیاری از کودکان مسائلی را پنهان می‌کنند به‌خصوص در استفاده از اینترنت.

فرزندانتان چه چیزهایی را از شما مخفی می‌کنند؟

آیا شما مطمئن هستید که فرزندتان همه‌چیز را به شما می‌گوید؟ یک بررسی جدید نشان داده که بسیاری از کودکان مسائلی را پنهان می‌کنند به‌خصوص در استفاده از اینترنت.

بر طبق یک بررسی که توسط شرکت امنیت مجازی MaAfee انجام‌شده و در آن از 1000 کودک مصاحبه شده است؛ نشان می‌داد 70% والدین نمی‌دانند که فرزندشان در فضای آنلاین چه‌کاری انجام می‌دهد و 45% کودکان نیز تشریح کردند که زمانی که والدینشان، آن‌ها را نظاره می‌کنند؛ رفتار خود را در فضای مجازی تغییر می‌دهند. آن‌ها مکرراً Internet history را پاک می‌کنند و یا تغییراتی در تنظیمات حریم شخصی می‌دهند و همین‌طور زمانی که با نگاه کنجکاو والدین مواجه می‌شوند، صفحه‌ای که مشغول تماشای آن هستند را مینیمایز می‌کنند.

اما این رفتارهای مخفیانه در مورد نوجوانان اتفاق جدیدی نیست. آن‌ها همیشه همین‌گونه بوده‌اند. این رفتار در نوجوانان بین سنین 12 تا 18 سال اجتناب‌ناپذیر است زیرا آن‌ها در پی رشد روند شخصیتی خود معمولاً رازهایی برای خود نگه می‌دارند.

فرزندانتان

این مطالعات همچنین آشکار کرد که 40% از کودکان قربانی قلدری‌های فضای مجازی می‌شوند و دو برابر همان کودکان، شاهد این اتفاقات هستند. لازم است که والدین در مورد فعالیت‌های کودکان خود در فضای مجازی بیشتر دقت به خرج دهند. ما قادر باشیم با افزایش سرعت گسترش فنّاوری و شبکه‌های مجازی همراه شویم. کارشناسان از والدین می‌خواهند که محل استفاده از ابزاری مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت و رایانه را در محلی پر رفت‌وآمد مانند اتاق نشیمن قرار دهند و استفاده‌ی آنان توسط فرزندان در اتاق‌خوابشان را منع کنند.

دنیای جدید برای والدین سختی‌هایی را به ارمغان آورده است اما باید تلاش کنیم با آن همراه شویم تا بتوانیم مراقب فرزندان باارزش خود شویم.

ارسال نظر

آخرین اخبار