رهبر معظم انقلاب صبح روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه در سفری سرزده به زیارت حضرت علی بن محمد باقر(ع) در مشهد اردهال کاشان و امام‎‎زاده آقا علی عباس بادرود رفتند.

گزارشی از سفر رهبر انقلاب به مشهد اردهال + تصاویر

به گزارش گلستان 24، رهبر معظم انقلاب صبح روز یکشنبه 14 شهریورماه در سفری سرزده به زیارت حضرت علی بن محمد باقر(ع) در مشهد اردهال کاشان و امام‎‎زاده آقا علی عباس بادرود رفتند. این سفر که بدون اطلاع مسئولین آستان انجام شد، بدون تشریفات و هیئت همراه صورت گرفت و رهبری به همراه فرزند خود حضور یافتند.


حال به مناسبت شهادت امام باقر(ع) در بقعۀ مبارک علی بن محمد باقر(ع) در مشهد اردهال حضور یافتیم تا از حال و هوای خادمین، زائران و مردم آن شهر که اخیراً به محضر رهبر معظم انقلاب شرفیاب شدند، گزارشی تهیه کرده و در اخیار علاقه‎مندان قرار دهیم.

در حاشیه این شرفیابی رهبر معظم انقلاب، خادمین آستان و معدودی از زائرین حاضر در حرم مطهر مورد تفقد معظم له قرار گرفتند، اما ازدحام جمعیتی ایجاد نشد. حضرت آیت‎الله خامنه‎ای از سالیان دور به طور مستمر جهت زیارت این سفیر ویژه امام معصوم، به منطقه کاشان سفر و عرض ارادت می‎کنند.

  گزارشی از سفر رهبر انقلاب به مشهد اردهال + تصاویر


مردم منطقه کاشان در زمان حضرت امام باقر (ع) نامه ای خدمت حضرت نوشته و درخواست کرده بودند چون ما از محضر شما دور هستیم، یکی از آقازادگان خود را برای راهنمایی، تربیت و تعلیم احکام به جانب ما بفرستید و آن حضرت نیز فرزند خود یعنی جناب علی بن محمد را برای این امر مهم روانه کاشان کردند.

معاون فرهنگی و قرآنی امام‎زاده علی بن محمد (ع) در این باره می‎گوید: شب قبل از آمدن رهبر معظم انقلاب به مشهد اردهال بنده در تهران بودم، کاری پیش آمد که مجبور شدم خودم را به امام‎زاده برسانم، وقتی با خبر شدم رهبر معظم انقلاب در حال آمدن به مشهد اردهال هستند، حس و حالی عجیب در وجودم ایجاد شد و بسیار خوشحال بودم که توفیق دست‎بوسی ایشان نصیبم می‎شود.

ایشان بعد از زیارت و اقامۀ نماز وارد شبستان مسجد شدند و تمام زوایای مسجد و حتی بنرهایی که به مناسبت شهادت حضرات معصومین (ع) نصب شده بود، به دقت ملاحظه می‎کردند که این نشان از عمق توجه ایشان به اماکن متبرکه و مساجد است. 

 

گزارشی از سفر رهبر انقلاب به مشهد اردهال + تصاویر
 

ایشان در حالی که داشتند به تابلوی زیارت عاشورا در انتهای مسجد نگاه می‎کردند، مدیر اجرایی آستان نیز آمدند و در همین حین بود که رهبری از مدت خادمی در این مکان متبرک سوال کردند و به ایشان گفتیم که ده سال است توفیق خدمت در این بقعه را داریم.

مقام معظم رهبری پس از بررسی بخشهای مختلف مسجد فرمودند نسبت به دفعۀ قبلی که اینجا آمدم، تغییرات چشمگیری دیده می‎شود و خیلی زیباتر شده است. ایشان دیداری کوتاه با مدیر آستان داشتند و گزارشی از فعالیتهای آنان نیز دریافت کردند، رهبری دربارۀ صحن‌های این بقع، مبارک پرسیدند و مدیر نیز از افزایش صحن‌ها و تکمیل آینه‎کاری مسجد خبر داد.

ایشان وقتی وارد یکی از صحن‌های مسجد شدند سراغ سردابی را گرفتند، سردابی که در آن شهدایی دفن و پنجاه سال بود که درب آن بسته شده بود، ایشان در همانجا توضیحاتی در این زمینه دادند و پس از حدود یک ساعت به سمت زیارتگاه «شاه‎زاده زید» رفتند.

 

گزارشی از سفر رهبر انقلاب به مشهد اردهال + تصاویر
 

ایشان در این سفر کوتاه هیچ نوع توصیه و سفارشی به مجموعه آستان نداشتند، این در حالی بود که ما خواستار دریافت دست خطی از ایشان به عنوان یادبود بودیم، اما محافظان شخصی ایشان گفتند که ایشان تصمیمی برای صحبت، سفارش، ملاقات، دست خط و ... نداشته و ندارند و چون به همراه خانواده هستند، فقط به قصد زیارت آمده‎اند و بس...

آنقدر فرصت کم بود که حتی نتوانستیم برخی مشکلات و دغدغه‎های اساسی و مهم‎مان چون مشکل آب، بهداشت و ... را در این منطقه با ایشان مطرح کنیم.

ایشان از خادمان، جمع حاضر و مردم تشکر ویژه‎ای داشتند و سپس به سمت زیارتگاه‎های دیگری چون  زیارتگاه «شاه زاده زید» و ... و در نهایت نیز به زیارت «امام‎زاده آقا علی عباس» نیز رفتند، اندکی بعد خیلی از مردم متوجه حضور ایشان در این منطقه شدند و در یکی از امام‎زاده‎ها به تدریج جمعیت برای استقبال از ایشان بیشتر و بیشتر شد که به دلیل مسائل امنیتی نتوانستند آنجا حضور پیدا کنند. 

 

گزارشی از سفر رهبر انقلاب به مشهد اردهال + تصاویر
 

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار