حفظ تناسب‌اندام با یک کودک در خانه بسیار سخت است، زمانی که آن‌ها نوزاد هستند می‌توان آن‌ها را در یک کالسکه گذاشت و به پیاده‌روی رفت، اما زمانی که کمی بزرگ می‌شوند، مشکل بزرگ‌تر می‌شود.

پنج روش ورزش کردن با کودکان

حفظ تناسب‌اندام با یک کودک در خانه بسیار سخت است، زمانی که آن‌ها نوزاد هستند می‌توان آن‌ها را در یک کالسکه گذاشت و به پیاده‌روی رفت، اما زمانی که کمی بزرگ می‌شوند، مشکل بزرگ‌تر می‌شود. باشگاه‌هایی که مهدکودک داشته باشند معمولاً پرهزینه هستند و همین‌طور کار چندان ساده‌ای هم نیست زیرا گاهی کودک از بودن در آنجا لذت می‌برد و گاهی با صدای جیغ کرکننده‌اش، از دیگران سلب آسایش می‌نماید.

پیاده‌روی رفتن با کودکان نوپا؛ مانند نگاه کردن به صفحه‌ای است که زمان در آن ایستاده است. ضربان قلب شما نیز به‌صورت قابل‌ملاحظه‌ای پایین می‌آید زیرا شما مجبور هستید حتی مورچه‌هایی که از جلوی پایتان عبور می‌کنند را نیز تماشا کنید. هیچ کالری‌ای سوزانده نمی‌شود. مادران چگونه می‌توانند کودکان نوپا و پیش‌دبستانی خود را به‌سلامت از جلوی مغازه‌های تنقلات فروشی رد کنند و آن‌ها را سرحال و شاد نگه‌دارند؟ در اینجا به چند روش مناسب برای ورزش کردن با کودکان اشاره می‌شود.

بالا و پایین بپرید: در خانه یک آهنگ با صدای بلند بگذارید و شروع کنید به بالا و پایین پریدن، با سر روی بالش‌ها فرود بیایید و هر عملی که علاقه به انجام آن دارید. از نظر کودک شما این حرکات دیوانه‌وار، جالب و فوق‌العاده خواهد بود و او نیز با شما همراهی خواهد کرد.

حرکت ملخی: اگر کودک شما دوست دارد توسط شما این‌طرف و آن‌طرف حمل شود می‌توانید از این روش استفاده کنید: کودک خود را در یک کیسه‌ی حمل بچه روی کمر خود ببندید و شروع کنید و قوز کردن و صاف کردن کمر خود؛ و یا به‌عنوان توپ پزشکی از آن استفاده کنید. می‌توانید کودک را روی کمر خود بنشانید و حرکت شنا بروید. این کار در نظر کودک شما بسیار جذاب و خنده‌آور است.

می‌توانم لگد بزنم؟ (بله، می‌توانید): یک توپ بردارید و با فرزندتان راهی پارک شوید. فوتبال بازی نکنید چون برای کودک ناامیدکننده خواهد بود، توپ را این‌طرف و آن‌طرف پرت کرده و با فرزندتان به دنبال توپ بدوید و هرگاه که فرزندتان توپ را در مسیر اشتباهی انداخت با او درگرفتن توپ همراهی کنید.

پنج روش ورزش کردن با کودکان

به شهربازی بروید: اگر هوا بارانی است و شما در داخل خانه‌گیر افتاده‌اید، یکجا نشسته و زمان را از دست ندهید. آدرس نزدیک‌ترین شهربازی را پیداکرده و با فرزندتان به آنجا بروید. و به دنبال کودک خود از این وسیله‌ی بازی به سراغ آن‌یکی بروید. کودکان بسیار دوست دارند که والدینشان را در کنار خود ببینند، مطمئناً شما هم اگر ترس از فضای بسته نداشته باشید از این کار لذت خواهید برد.

همراه و شریک پیدا کنید: اگر دوستانی دارید که آن‌ها نیز مانند شما فرزندان کوچک دارند، این ایده‌ای خوب است که در منزل یکی از شما، یک میز پر از اسباب‌بازی و تنقلات مخصوص کودکان فراهم کرده و اجازه دهید بچه‌ها باهم بازی کنند. در این زمان یک نفر می‌تواند از آنان مراقبت کرده و بقیه برای 20 دقیقه دوندگی بیرون بروند.

ارسال نظر

آخرین اخبار