ده‌ها فعال حقوق بشر و مخالف خشونت پلیس آمریکا در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست ۳۰ ساله دیگر در واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

قتل سیاهپوستی دیگر توسط پلیس آمریکا مردم را به خیابان‌ها کشاند + تصاویر

به گزارش گلستان 24، دوشنبه شب در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست 30 ساله توسط پلیس واشنگتن، خانواده‌های قربانی خشونت پلیس آمریکا و تعدادی از فعالان حقوق بشری دست به تظاهرات زدند.

 

افراد حاضر در این تجمع تابلوهایی در دست داشتند که روی آن شعارهایی از این قبیل نوشته شده بود: دستها بالاست، شلیک نکنید.... پلیس تروریست را متوقف کنید... سکوت سفیدپوستان خشونت است.

قتل سیاه پوست

شرکت کنندگان در این مراسم که فعالان مدنی و سیاسی سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکایی و همچنین خانواده‌های قربانیان خشونت پلیس آمریکا بودند در بخشی از مراسم به صورت جداگانه سخنرانی کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به خبرنگار تسنیم گفت: تبعیض اجتماعی و اقتصادی علیه سیاهپوستان در آمریکا همچنان ادامه دارد. ترنس استرلینگ توسط پلیس محاصره شده بود و پلیس پس از شلیک گلوله به گردن وی شاهد مرگ تدریجی او بود.

در ادامه معترضان با تجمع در یکی از چهارراه‌های واشنگتن باعث اختلال در حرکت خودروها شدند و باوجود حضور نزدیک به 100 مامور پلیس و درخواست آنها برای متفرق شدن مردم به تظاهرات خود ادامه دادند.

نکته جالب پوشش شبکه‌های خبری مانند راشاتودی و چندین شبکه داخلی آمریکا از لحظه به لحظه این تظاهرات بود.

 

 

 

 

 

 

 

 


منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار