تابستان فصل سفر است و به طور سنتی و بدون در نظر گرفتن مخارج...

هزینه مسافرت تابستان
تابستان فصل سفر است و به طور سنتی و بدون در نظر گرفتن مخارج خانواده های ایرانی این فصل را مترادف با سفر می دانند.
fuunn6
به گزارش صبحانه، امسال نیز مانند چند سال اخیر نرخ تورهای تابستانی سر به فلک می زند.

 

این در مورد تورهای داخلی هم صدق می کند چرا که در فصل قبلی گردشگری یعنی نوروز و ماههای بعدی مقاصد داخلی چون کیش و شیراز و اصفهان قیمتهای نجومی خود را تا حدودی حفظ کرده و بسیاری برای یک تور دو سه روزه در شهرهایی چون شیراز و اصفهان رقمی بالای ۶۰۰ هزار تومان را در هتلهای خوب و ۴ ستاره به بالا پرداخت کرده اند.

این در حالیست که هتلهای سه ستاره یا موسوم به سه ستاره در برخی از شهرها نظیر مشهد بسیار از لحاظ خدمات ضعیف عمل کرده و عملا در حد یک مسافرخانه عمل می کنند.

در فصل تابستان نیز مقاصد داخلی مثل شیراز و مشهد بین ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان با توجه به ستاره های هتل محل اقامت متغیر است در مورد کیش با توجه به شروع فصل گرما قیمتها اندکی کاهش یافته البته همانطور که ذکر شد اندکی در آگهی های مطبوعاتی قیمتها بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار برای هتلهای ۳ تا پنج ستاره درج شده است اما با یک تماس متوجه می شوید این قیمتها برای دو شب اقامت است و برای لذت بردن از کیش باید لا اقل سه شب اقامت داشته باشید که در آن صورت قیمتها از ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار و بیشتر به شما ارایه می شود.

در مورد تورهای یک یا دو روزه مقاصد داخلی مثل سرعین ، نمک آبرود شهرهای ساحلی و جنگلی شمال به دلیل نبود هزینه هواپیما قیمتها منطقی تر و به صرفه تر است برای این گونه سفرها بسته به مقصد و روزهای اقامت باید نفری بین ۱۵۰ تا۳۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

در این میان مقاصد خارجی نزدیک مانند دبی و ترکیه همیشه جذابیت داشته اند. در حال حاضر و با شروع فصل تابستان با از رونق افتادن دبی به علت گرما بازار مقاصدی چون شهرهای ساحلی ترکیه داغ است.

به گزارش خبرآنلاین البته این به معنای سقوط قیمتها در مقصدی چون دبی نیست چرا که برای سه شب اقامت در دبی برای یک هتل سه ستاره با خدمات متوسط باید نفری ۹۰۰ تا یک میلیون تومان پرداخت کنید . این رقم در مورد هتلهای ۵ ستاره چون جمیرا بیچ به ۲ میلیون تومان می رسد.

ترکیه و تایلند با صرفه ترین ها

در این فصل همچنان ترکیه و تایلند با صرفه ترین تورهای تفریحی خارج از کشور محسوب در مورد تایلند تورهای ترکیبی بانکوک و یک شهر ساحلی یا جزیره از دو میلیون سیصد شروع شده و بسته به ستاره های هتل تا ۳ میلیون تومان بالا می رود این تورها ۷ شبه هستند.

در مورد ترکیه وضع برای دوستداران معماری و فرهنگ بهتر از دوستداران تفریحات ساحلی است چرا که با یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان می توان سه روز در استانبول اقامت کرد اما برای یک هفته اقامت در آنتالیا قیمتها از یک میلیون ششصد در هتلهای پنج ستاره allبه صورت لحظه آخری تا جهار میلیون و پانصد در لوکس ترین هتلها به صورت uall متغیراست.

در مقاصد دیگر ساحلی ترکیه نیز قیمتها اگر گران تر نباشد ارزان تر نیست و برای یک هفته اقامت در آلانیا و یا کوش آداسی قیمتها از دو میلیون و سیصد تا چهار میلیون پانصد در نوسان است

مورد عجیب اوکراین

کشور اوکراین با داشتن دو شهر دیدنی کیف و اودسا همواره از مقاصد رویایی اروپایی محسوب می شده است اما در شرایط بحرانی این روزهای اوکراین این کشور گویا هنوز از سود گردشگری چشم نپوشیده است همچنان که آژانس های مسافرتی کشورمان که می گویند در آنجا خبری نیست و این سفر بسیار به صرفه و خاطره انگیز خواهد بود.

برای اقامت ۶ شبه در کیف تنها در یک هتل ۴ ستاره باید ۶۵۰ دلار بدهید و اگر تور ترکیبی باشد و سه شب هم بخواهید بندر زیبای اودسا را ببینید بایدبین ۱۰۳۰ دلار تا ۱۲۰۰ دلار هزینه کنید که با احتساب دلار ۳۲۰۰ تومانی آزاد بین دو میلیون تا سه میلیون و هشتصد و پنجاه در نوسان است ضمن اینکه باید مدارکی در حد تمکن مالی بیش از ۱۰ میلیون حساب بانکی داشته باشید.

از مالزی تا روسیه ۲ تا ۴ میلیون

در موردروسیه نیز وضع همین گونه و البته کمی گران تر است تورهای ترکیبی مسکو و سنت پترزبورگ از سه میلیون و پانصد میلیون آغاز می شود و تا ۴ میلیون پانصد امتدادمی یابد ضمن آنکه گردشگران شهر سنت پترزبورگ به دلیل فصل تابستان می توانند شاهد پدیده شبهای روشن در این شهر رویایی باشند که البته معلوم نیست با این هزینه ها لذت بخش باشد یا نه در مورد شهر های ساحلی اروپا مانند بلغارستان ، قبرس و رومانی قیمتها مابین یک میلیون و نهصد تا دو میلیون و نهصد تومان در نوسان است لارناکا ارزان ترین و بلغارستان گران ترین است.

مالزی و سنگاپور و یا مالزی با یکی از جزایر توریستی اش هم قیمتها از دو میلیون هفتصد آغاز می شود و بسته به نوع هتل تا سه میلیون و پانصد ادامه میابد.

در مورد ارمنستان و گرجستان و سواحل باتومی که چند سالیست به مقاصد تابستانی افزوده شده است قیمتها از ۷۰۰ هزار تومان تا۱۲۰۰ متغیر است در مورد سفرهای زمینی قیمتها به حدود ۳۰۰ هزار تومان می رسد.

ارسال نظر

آخرین اخبار