امروزه سایت‌ها و کلوپ‌های مسافرتی بسیاری ویژه‌ی زنان سیاه‌پوست راه‌اندازی شده است. هدف این سایت‌ها و کلوپ‌های مسافرتی آشنا کردن زنان و یافتن زوجی مناسب برای آن‌ها در سرتاسر اروپا است.

چرا زنان سیاه‌پوست آمریکایی برای پیدا کردن زوج باید به اروپا بروند؟

امروزه سایت‌ها و کلوپ‌های مسافرتی بسیاری ویژه‌ی زنان سیاه‌پوست راه‌اندازی شده است. هدف این سایت‌ها و کلوپ‌های مسافرتی آشنا کردن زنان و یافتن زوجی مناسب برای آن‌ها در سرتاسر اروپا است.

فلیس ویور بنیان‌گذار Black Girl Travel می‌گوید:" اساس عملی که ما انجام می‌دهیم برای توانمند کردن زنان آفریقایی-آمریکایی و ایجاد حق انتخاب بیشتر برای آنان است. " وی به آماری که در سال 2008 سرشماری شده اشاره می‌کند و می‌گوید:" حتی اگر همه‌ی مردان سیاه‌پوست یک زوج و همسر سیاه‌پوست اختیار کنند بازهم حدود 1.5 میلیون زن سیاه‌پوست بدون زوج می‌مانند. به همین دلیل است که این سایت را راه‌اندازی کرده‌ام تا زنان بتوانند به زوج‌هایی از نژادهای دیگر نیز فکر کنند." بااینکه بسیاری از ارگان‌ها و نهادها این عمل را ستایش و سفارش می‌کنند، بسیاری از نهادهای دیگر نیز این روش‌ها را غیر عقلی و غیر منطقی تلقی می‌کنند.

منتقدی در این مورد می‌گوید: علیرغم اینکه بسیاری از این سایت‌ها در تلاش هستند تا زنان سیاه‌پوست را با دنیایی از ' فرصت‌ها ' روبه‌رو کنند؛ اما این فرصت‌ها به نظر می‌رسد تنها برای نشان دادن یک زن سیاه‌پوست در کنار یک مرد سفیدپوست است. این اعمال جنبش‌هایی هستند که به‌صورت عمدی یا غیرعمدی زوج‌های بین نژادی را به‌صورت یک آرمان برای زنان معرفی می‌کند.

ویور به انتقادات این‌گونه پاسخ می‌دهد: من نمی‌گویم که اروپا سرزمین موعود است؛ تنها حرف من این است که شما انتخاب بیشتری دارید. تعداد زنان سیاه‌پوست مجرد در سال 2008، 1.5 میلیون نفر بوده و طبق آمارهایی که اخیراً به‌دست‌آمده این تعداد به 2.5 میلیون نفر رسیده است.

 زنان سیاه‌پوست آمریکایی

این تعداد زنان حتی اگر همه‌ی مردان سیاه‌پوست با زنان سیاه‌پوست ازدواج کنند بدون زوج می‌مانند این در حالی است که بر طبق آمارها مردان سیاه‌پوست دو برابر زنان سیاه‌پوست تمایل دارند با شخصی از یک نژاد دیگر آشنا شوند. شاید به این دلیل که با بالغ‌تر شدن جذابیت جنسی و مطلوبیت آن‌ها افزایش می‌یابد.

کریستلین کارازین نویسنده و پایه‌گذار سایت BeyondBlackWhite.com می‌گوید: همان‌طور که آلیس واکر می‌گوید: به ما به‌عنوان یک حیوان بارکش نگاه می‌کنند، به‌عنوان یک دده‌سیاه. آن‌ها ما را ترک نمی‌کنند زیرا اصلاً ما را انتخاب نکرده‌اند. درحالی‌که بسیاری از ما به‌قدری بیچاره و ناشاد هستیم که گمان می‌کنیم حتی لیاقت شاد بودن را نیز نداریم. در نگاه اول، ما را تنها یک شیء سیاه می‌بینند و هرگز توجهی به زن بودن ما نمی‌کنند.

ارسال نظر

آخرین اخبار