کنسل شدن پروازهای فرودگاه بین‎المللی گرگان در هفته‎های اخیر روند افزایشی به خود گرفته است.

افزایش کنسل شدن پروازهای گرگان

به گزارش گلستان 24، فرودگاه بین‎المللی گرگان یکی از فرودگاه‎های مهم کشور بوده که دارای سابقه 10 ساله است. این فرودگاه در کیلومتر پنج جاده گرگان به آق‎قلا واقع شده که دارای مرز هوایی بوده و در حال حاضر شاهد برقراری پروازهای بین‎المللی به مقصد عربستان سعودی است.

اما در هفته‎های اخیر فرودگاه گرگان شاهد افزایش کنسل شدن پرواز‎ها از سوی شرکت‎های هواپیمایی به دلایل گوناگون بوده که همین امر باعث دلخوری بسیاری از شهروندان گرگانی شده است. در حال حاضر تنها سه شرکت هواپیمایی ایران ایر، کاسپین و آسمان در حال خدمت‎رسانی به مردم استان هستند و در حالی که مردم گرگان خواهان افزایش تعداد پروازها از سوی شرکت‎های هواپیمایی و مدیران استانی هستند اما شواهد امر چیز دیگری را نشان می‎دهد.

در هفته‌های اخیر شهروندان گرگانی با مراجعه به وب‌سایت فرودگاه بین‎المللی گرگان و در قسمت برنامه پروازها، شاهد کنسل شدن اکثر پروازهای این فرودگاه در هفته‎های اخیر بودند که این موضوع این نگرانی را در بین مردم تداعی کرده است که در روزهای آینده و در آستانه فرا رسیدن نوروز باستانی، به جای افزایش تعداد کورس پروازها، کاهش پروازها را نظاره‎گر خواهند بود.

براساس این گزارش، هر چند در روزهای اخیر برخی از مسئولان استانی از افزایش عملکرد این فرودگاه و افزایش تعداد پروازها از مقصد گرگان به سایر نقاط شهرهای کشور صحبت می‌کنند، اما جدول پروازی فرودگاه گرگان چیز دیگری را در هفته‎های اخیر به نمایش گمارده است. به عنوان مثال می‎توان گفت در ماه‎های گذشته، تعداد پرواز مسیر گرگان به مشهد و یا زاهدان از چند پرواز در طول هفته، تنها به دو یا یک پرواز کاهش پیدا کرده و یا تأخیر داشته است.

چند شرکت از قبیل هواپیمایی اترک، تابان، ماهان و قشم‌ایر که در ماه‎های اخیر از حضور این شرکت‎ها برای خدمات‎رسانی به مردم استان اطلاع‎رسانی شده بود، با چند کورس پروازی از فرودگاه گرگان به سایر نقاط کشور از عدم همکاری با فرودگاه گرگان خبر دادند.

اما مسئولان باید بدانند که فرودگاه گرگان دارای ظرفیت‎های بالقوه‎ای است که می‎توان از آن استفاده چشم‌گیری کرد و می‎توان این فرودگاه را به عنوان یکی از فرودگاه‎های مهم شمال و شمال شرق کشور به حساب آورد؛ مسئولان می‎توانند با همکاری همه‌جانبه با شرکت‎های هواپیمایی و ایجاد خطوط پروازی جدید به سایر نقاط کشور، استقبال چشم‎گیر مردم را به همراه داشته باشند و قطعاً مردم گرگان و استان نیز از این امر استقبال خواهند کرد.

امید است مسئولان در خصوص برقراری پروازهای جدید به سایر نقاط کشور و همچنین ارائه خدمات و همکاری با چند شرکت هواپیمایی جدید، خلأ موجود در فرودگاه بین‎المللی گرگان را در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز برطرف کنند./فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار