افراد معروف کشور با انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرام خود درگذشت ذاکر نامدار اهل بیت استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی را تسلیت گفتند.

واکنش چهره های سرشناس به درگذشت سلیم موذن زاده اردبیلی
به گزارش گلستان24، سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی که به زبانهای ترکی، فارسی و عربی نوحه سرایی می‌کرد در سال 1315 خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی بیش‌تر نوحه‌هایش را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان‌های فارسی و عربی نیز تسلط داشت. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن‌زاده اردبیلی نخستین مؤذن رادیو است و برادرش رحیم مؤذن‌زاده اردبیلی نیز از مؤذنان اسلامی بود.

در پی درگذشت استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی، ذاکر نامدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) چهره های مطرح کشوری اعم از سیاسیون، ورزشکاران و هنرمندان دوشادوش دیگر هموطنان با انتشار پست هایی این ضایعه دردناک را تسلیت گفتند.
 
محسن رضایی نوشت: "نام استاد سلیم موذن زاده، همواره با نوحه زیبا، ماندگار و دلنشین زینب زینب او مترادف است. نیازی نیست که زبان آذری را بدانیم یا ندانیم. این مرثیه، از دل برخاسته و لاجرم بر دل می‌نشیند و هر چشمی بی‌اختیار، گریان می‌گردد. با استاد موذن زاده ،از نزدیک آشنا بودم و او به حقیر، لطف و محبت داشت. به مراسمش می‌رفتم و عاشورای امسال هم، توفیق حضور در روضه او را یافتم. مجالس او سراسر معنویت و اخلاص بود.فقدان این ذاکر با اخلاص اهل بیت و مرثیه خوان نامدار، کم نظیر و برجسته‌ی کشور، ضایعه‌ای جبران ناپذیر است.یادش گرامی باد."
 
 

محمدباقرقالیباف نوشت:

"صدای جاودان خاندان موذن زاده میراث فرهنگی ما ایرانیان است. همه ما با اذان رحیم و زینب زینب سلیم موذن زاده خاطرات فراوانی را به یاد می‌آوریم. امروز سلیم هم به رحیم پیوست و به دیار باقی شتافت. درگذشت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی را به همه آذری‌زبانان و دوستداران این مرد عزیز تسلیت عرض می‌گویم. جامعه مادحین اهل بیت (ع) پیرغلامی خوش نوا را از دست داد.۹۵/۹/۲"

 
 

رضارشیدپورنوشت:
"سلیم بود . اصیل بود . عاشق بود ... کیمیای نوای او طلا می ساخت از دقیقه های نقره ای وقتی که مومنانه زینب زینب می خواند . به گمانم برای درک معجزه ی نفس سلیم ، ایمان هم نباشد ، انسان کفایت می کند . بهشت آرامش روزی او باد."
 
 

علی زندوکیل نوشت:
"از کودکى با صداى خاندان اردبیلى زندگى کردماستاد سلیم موذن زاده هم از میانمان رفتندتسلیت به آذرى زبانها به خصوص اردبیلى هاى عزیزروحشون شاد."
 
 

امیر جعفری نوشت:  "تسلیت"
 
.
 

اسحاق جهانگیری نوشت: "بسم الله الرحمن الرحیم.انَّا للّه و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُون.درگذشت ذاکر نام آشنای خاندان عصمت و طهارت(ع) استاد سلیم مؤذن زاده که عمر پر برکت و صدای دلنشین و روح نواز خود را خالصانه صرف خدمت به خاندان رسالت نمود، موجب تأسف و تألم فراوان شد.این ضایعه ناگوار را به همه دوستداران و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت ( ع ) به ویژه ملت بزرگ ایران، مردم مؤمن اردبیل و خانواده محترم ایشان تسلیت می گویم و از خداوند منان برای آن فقید سعید، علو درجات و هم نشینی با مولایش حضرت اباعبدالله حسین (ع) و برای بستگان معزا صبر و اجر مسألت دارم."
 
 

علی دایی نوشت: "درگذشت استاد ارجمند "حاج سلیم موذن زاده اردبیلی” را به تمامی دوستداران ایشان تسلیت عرض می نمایم."
 
 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت نوشت: "مهندس جعفرزاده ایمن آبادی با انتشار پیامی درگذشت سلیم موذن زاده تسلیت گفت."
 

عزت الله ضرغامی نوشت: "آذرخش دل‌ها.سلیم مؤذن زاده اردبیلی، مداح بی‌‌بدیل اهلبیت(ع)، در سن 80 سالگی دار فانی را وداع گفت. رحمت و رضوان الهی بر او باد! او می‌گفت حنجره‌اش وقف سیدالشهداء است و در جای دیگری آن را خرج نمی‌کند! به خوبی ردیف‌های موسیقی و فنون و مهارت‌های کلاسیک آواز را می‌شناخت و به زیبایی و استادی هر چه تمام‌تر اجرا می‌کرد. در جلسات متعددی با او بوده‌ام. به زبان ترکی و فارسی و عربی می‌خواند. همه‌شان جانسوز و تکان‌دهنده! بسیاری از فارسی زبانان که معنای اشعار و ذکر مصیبت‌های ترکی او را متوجه نمی‌شوند با ملودی زیبا و فراز و فرودهای سحرکننده‌اش ارتباط عجیبی برقرار می‌کنند و سراسر وجودشان پر از عشق و حال و محبت به اهلبیت(ع) می‌شود.

در مراسم بین المللی پیرغلامان اهل بیت(ع) از او تجلیل کردیم. در آنجا به زبان انگلیسی هم خواند! میهمانان انگلیسی زبان همراه سایرین با نوای «آی لاو حسین جانم» او را همراهی کردند. او 60 سال خواند و دلها را آتش زد. برخی آثار او مثل «زینب زینب» جزو میراث فرهنگی ماست و باید ثبت تاریخی شود. او و برادر بزرگترش رحیم مؤذن زاده اردبیلی، صاحب اذان معروف، پربرکت و ماندگار شدند. اعلی الله مقامهما. از حاشیه‌ها دور بودند و وجودشان را وقف اهلبیت(ع) و ولایت کردند. خوش به سعادتشان. ویدئوی بالا مربوط به مراسم تجلیل از این مرد بزرگ در مراسم بزرگذاشت پیرغلامان اهلبیت(ع) است. مرحوم آهی، پیرغلام مشهور نیز در تصویر دیده می‌شود."
 
 
 

شهرام عبدلی نوشت:"سلیم موذن زاده سلطان ذاکرین درگذشت روحش شاد یادش گرامی. تسلیت به همه."
 
 

مرتضی طلایی نوشت: "سلام.شنیدن خبر درگذشت استاد  سلیم موذن زاده در  بین الحرمین هم از آن دست اتفاق های عجیب است .
امروز وقتی خبر رفتن این استاد مسلم ذکر و  ستایشگری را شنیدم بی اختیار به یاد نوحه  زینب زینب او که با سوز دل عجیبی همراه است افتادم ، به گمانم همه آنهایی که حاج سلیم را می شناسند چه ترک و چه فارس از این نوحه و نوحه های دیگر او بسیار خاطره دارند . به طور حتم  سلیم موذن زاده امشب در کنار ارباب بی کفنش مهمان است .خوش به سعادت او که یک عمر نوکری کرد و نام و صدایش همه را به یاد مصایب اهل بیت(ع) انداخت."
 
 
انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار