دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گالیکش در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رشد قارچ گونه بازارچه‌های هفتگی روستایی در گالیکش

به گزارش گلستان24 به نقل از نیلکوه، حسن رزاقی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گالیکش در این جلسه گفت: بر اساس مصوبات ستاد تسهیلات رونق تولید اعتباری به مبلغ 9 میلیارد و 200 میلیون تومان در حوزه صنعت به 6 واحد و طرح صنعتی گالیکش تخصیص یافت.

حسن رزاقی

به گفته وی از این مبلغ حدود 62 درصد آن تحقق‌یافته است.

رزاقی افزود: بر اساس بازدیدهای مستمر انجام‌گرفته از این بنگاه‌ها تاکنون تعداد 10 اشتغال جدید و افزایش ظرفیت تولید در این واحدها را شاهد بودیم.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گالیکش خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 220 پروانه کسب صنفی در شهرستان گالیکش صادرشده است.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنفی گالیکش گفت: رشد قارچ گونه بازارچه‌های هفتگی در گالیکش ازجمله مشکلات واحدهای صنفی است که در روستاها تسری پیداکرده و باعث از بین رفتن اشتغال پایدار در اصناف می‌شود.

رزاقی گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دو کارگاه آموزشی ارتقاء مهارت بافت با تعداد 81 نفر طی چهار روز در گالیکش برگزار شد که امیدواریم اثرات مطلوب آن در آینده نه‌چندان دور در شهرستان مشخص شود.

وی بیان داشت: در ارتباط با کالاهای قاچاق نیز برنامه‌ریزی مدون انجام‌گرفته و به‌صورت منظم با موضوعات مختلف در سطح عرضه پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار