دومین جشنواره ملی نمایش کوتاه خلاق ایثار صبح امروز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی به کار خود پایان داد.

اختتامیه دومین جشنواره ملی "نمایش کوتاه خلاق ایثار" در گرگان برگزار شد

اختتامیه دومین جشنواره ملی "نمایش کوتاه خلاق ایثار" به میزبانی گلستان و با همکاری بنیاد شهید و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

نمایش کوتاه خلاق ایثار

به گزارش گلستان24، در این مراسم پیام حجت السلام سید محمدعلی شهیدی، نماینده ولی فقیه و معاون ریاست جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت دومین جشنواره تئاتر کوتاه خلاق در استان گلستان به شرح زیر قرائت شد:

بسمه تعالی

توسعه و ماندگاری فرهنگ والای ایثار و شهادت در جامعه به مدد ایمان، روحیه ایثارگری و بکارگیری روش های مختلف از جمله استفاده از هنر امکان پذیراست لذا می توان گفت گروهی در مسلخ ایثار و شهادت با نثار جان خویش افتخار و اقتدار را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند و گروهی دیگر در عصر حاضر متعهدانه و خالصانه با بهره گیری از استعداد و خلاقیت و ابزار هنری در راستای ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت همت می  گذارند. بی تردید هر اثری در قاب هنرپروری هنرمندان به منصه ظهور می رسد، تاثیری عمیق و ماندگار بر نسل امروز خواهد داشت. در این زمینه لازم است از هنرمندان وادی عشق و ایثار سخن به میان آید هنرمندان عرصه ایثار هر کدام آیه ای از آیه های ایثار و تلاش هستند و هنرشان به تصویر کشیدن واژه های ارزشمند ایثار و شهادت و نشان دادن دلاور مردی ها و جانفشانی های انسان های پاک سیرتی است که در تاریخ یک ملت همچون اسوه ای جاودان می درخشند.

تلاش گرانمایه هنرمندان در خلق آثار فاخر و به تصویر کشیدن مضامین پربار ایثار و شهادت و حقایق صحنه های مقدس در خور تقدیر و ستایش است. بر این باوریم«جشنواره سراسری نمایش های کوتاه خلاق ایثار» زمینه های درخشانی در جهت تقویت و ترویج مفاهیم این حوزه فراهم خواهد ساخت.

برای همه هنرمندان و دست اندکاران بهروزی و سعادت و توفیق روز افزون مسألت دارم. امید آن که به لطف پروردگار و با استفاده از ابزار هنری و توان هنرمندان در جهت ترویج این فرهنگ والا گام های موثری برداشته شود.

گفتنی است 250 اثر به این جشنواره ارسال شده بود که که 21 اثر به شکل خیابانی و 2 اثر به صورت صحنه ای به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/

منبع: پاسرو

ارسال نظر

آخرین اخبار