استاندار گلستان:

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت وحدت رویه در امور سرمایه گذاری، گفت: تمام سرمایه گذاری ها در استان به سمت «مرکز جذب سرمایه گذاری» هدایت شوند.

سرمایه گذاری های گلستان به سمت «مرکز جذب» هدایت شود

به گزارش گلستان24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، حسن صادقلو در چهارمین جلسه پنجره واحد سرمایه گذاری استان با بیان اینکه همه دستگاه ها باید اطلاعات مربوط به سرمایه گذاران را به مرکز جذب ارسال کنند، تصریح کرد: با اجرای این سامانه می توانیم رصدی از ورود سرمایه گذاران، پاسخ دستگاه های اجرایی و در نهایت سرنوشت تیم سرمایه گذار داشته باشیم.

استاندار گلستان

وی با اشاره به شیوه نامه جذب سرمایه گذاری، خاطر نشان کرد: این شیوه نامه در حقیقت معیار عمل مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به سرمایه گذاران است و برای یک دوره 6 ماهه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: سرمایه گذاران خارجی و داخلی باید با مراجعه به مرکز جذب فعالیت های خود را انجام دهند و اگر سرمایه گذاران به دستگاه هایی نظیر صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جهاد کشاورزی مراجعه می کنند باید پس از ثبت نام اولیه، پرونده های آنان از طریق سامانه به مرکز جذب ارجاع شود.

استاندار گلستان نظارت بر اقدامات دستگاه ها را یکی از بندهای این شیوه نامه عنوان کرد و یادآور شد: دستگاه های خدمت رسان باید در مدت زمان تعیین شده پاسخ سرمایه گذاران را ارائه دهند و اگر حتی این پاسخ منفی است باید با دلیل به ارباب رجوع اعلام گردد.

صادقلو با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن پنجره واحد سرمایه گذاری در استان، خاطر نشان کرد: دقت در کار، مدیریت واحد در سرمایه گذاری، تجمیع اطلاعات و سیاست گذاری در این خصوص باید از طریق پنجره واحد صورت گیرد.

 
منبع: مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار