در این گزارش به چیدمان هفت سین نوروزی رسانه و مجریان انتخابی برای جشن تحویل سال بهار 96 اشاره شده است.

مجریان تحویل سال 96 چه کسانی هستند؟
همزمان با آغاز سال نو و فرارسیدن بهاری دیگر، رسانه ملی همواره پا به پای مردم در تدارک چیدمان هفت سین نوروزی خود است. هفت سینی که سین آن با ویژه برنامه‌های تحویل سال چیده شده و در شب‌های عید، مجموعه‌های تلویزیونی این سفره رنگارنگ تلویزیون را کامل‌تر می‌کنند و سالی دیگر را در سیما رقم می‌زنند.
 
تحویل سال 96
 
به گزارش گلستان24، سالی که آغاز بهار 96 را برای تهیه‌کنندگان و مجریان تلویزیونی به یک ماراتن پرهیجان برای به نمایش درآوردن ایده ها و خلاقیت های شبکه های سیما تبدیل شده است و هر‌کدام سعی دارند تا به بهترین نحو اجرا و زمان بندی ویژه برنامه خود را به روی آنتن ببرند.
 
ماراتن و ستاره‌دار شدن برنامه‌ها و سریال‌های سیما از جایی شروع می‌شود که احسان علیخانی 10 روز پیش از آغاز فصل بهار با ویژه برنامه «سه ستاره» برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی را بر حسب نظر سنجی مردمی و طبق آرای مخاطبان به چالش می‌کشد.
 
علیخانی پیش از این با ویژه برنامه «ماه عسل» جزو چهره‌های ماه مبارک رمضان بود، ولیکن هرساله با ویژه برنامه تحویل سال یکی از پایه ثابت‌های شبکه سه سیما شده است.
 
امسال نیز پس از پایان بهمن ماه و پشت سر گذاشتن ایام الله دهه فجر، ناصر کریمیان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با علنی کردن اجرای ویژه برنامه تلویزیونی «سه ستاره» توسط احسان علیخانی، دور ماراتن ویژه برنامه‌های نوروزی را در لحظه سال تحویل آغاز کرد.
 
سومین فستیوال تلویزیونی سه ستاره از شنبه ١٤ اسفند روی آنتن میرود. این برنامه با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی به مدت ٧ شب از شبکه سه سیما پخش و برترین های تلویزیون در یک نظرسنجی مردمی به رأی گذاشته میشود.
 
سه ستاره ٩٥ امسال هم با همان ویژگی دو دوره گذشته تولید و پخش میشود که کاندیداهای منتخب توسط هیات داوران که ترکیبی از نام های متفاوت در حوزه های مختلف هستند به مردم معرفی و توسط خود مردم انتخاب میشوند و در پایان نیز تندیس سه ستاره توسط  مخاطبان به برگزیده ها اهدا میشود.
 
یکی دیگر از ویژگی های سه ستاره ٩٥ برگزاری یک مشارکت جمعی است که به زودی جزییات آن رسانه ای و قرار است به وأسطه این پویش،  یک اتفاق مردمی رقم بخورد.
 
گفتنی است سه ستاره ٩٥ به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی از شنبه ١٤ اسفند درحالی از شبکه سه سیما روی آنتن میرود که بعد از پخش ٧ قسمت با یک وقفه هفت روزه ویژه برنامه سال تحویل از همین شبکه پخش خواهد شد.
 
 
 پس از وقفه‌ای کوتاه افشین حسین‌خانی تهیه کننده برنامه صبحگاهی شبکه یک از پخش ویژه برنامه «فرمول یک» بااجرای سید علی ضیا برای لحظات تحویل بهار 96 خبر داد، که البته نهایی شدن اجرای سید علی ضیا و پخش ویژه برنامه «فرمول یک» برای تحویل سال، به نظر مدیران شبکه یک سیما بستگی دارد.
 
البته باز هم به نظر می رسد این موافقت صورت می گیرد و علی ضیا با برنامه ای ویژه سال جدید را تحویل خواهد کرد.
 
همچنین در میان شبکه های سراسری سیما، به‌ غیر از شبکه یک و سه، همچنان خبری از ویژه برنامه 2 شبکه دیگر یعنی دو و پنج سیما نیست و این در حالی است که سال گذشته شبکه دو به تهیه‌کنندگی مهدی بهادران و فریدالدین نیکجو، با اجرای احسان کرمی و در فواصل برنامه و بخش های مختلف با حضور مسعود فراستی، علیرضا خمسه با برنامه «و اینک بهار» از تالار وحدت به روی آنتن رفت و ژیلا صادقی پس از وقفه‌ای نسبتا طولانی با ویژه برنامه تحویل سال در شبکه 5 مهمان خانه‌های مردم شد. 
 
امسال هم مانند دیگر سال‌های پیشین شبکه سه چراغ اول تلویزیون را روشن کرد، اما همچنان خبری از ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو نشده است و بنا بر طبق شنیده‌ها احتمال می‌رود تا شبکه تهران با حضور یکی از دو مجریان فرزاد حسنی و یا محسن آزادی، آغاز بهار 96 را جشن بگیرند.
 
گفتنی است؛ بجز 4 شبکه سراسری سیما که مردم نگاه ویژه‌ای به آنها دوخته‌اند، دیگر شبکه‌های رسانه تصویری نیز مانند چهار، نسیم، جام جم، قرآن و... نیز در تدارکاتی هستند که هرکدام در روزهای آتی اخبار خود را منعکس خواهند کرد.
 
سال گذشته شبکه جام جم با برنامه «نو بهار» به تهیه کنندگی مجتبی کشاورز و اجرای نیما کرمی و همسرش زینب زارع مهمان ایرانیان مقیم خارج بود و حالا امسال باید دید چه کسی سکانداری شبکه جام‌جم را برعهده می‌گیرد.
 
 
انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار