منصور عتیقی فعال فرهنگی سرخنکلاته:

یک نخبه فرهنگی شهرستان سرخنکلاته با بیان اینکه مگر میراثی بالاتر از شهادت داریم، گفت: خاک تپه مقصودی را برده اند میراث فرهنگی کجا بود؟ مطمئن باشید با وجود شهدا تپه را نخواهند برد.

خاک تپه مقصودی را بردند، میراث فرهنگی کجا بود؟/فرهنگی بالاتر از شهادت وجود ندارد!!

به گزارش گلستان24، "منصور عتیقی" نخبه فرهنگی شهرستان سرخنکلاته در واکنش به حواشی بوجود آمده برای تدفین شهدای گمنام در تپه مقصودی این شهرستان در گفتگو با خبرنگار کلاس بیست؛ اظهار کرد: تپه مقصودی این شهرستان چند سال گذشته ثبت ملی شده وباید جایگاه خاصی برای میراث فرهنگی داشته باشد اما در حال حاضر بحث نگهداری آن مطرح است.

وی افزود: مسئله این  است که میراث فرهنگی که الان یقه چاک می کند  و دلسوز این تپه ثبت ملی  شده ، زمانی این فعالیت را شروع و NGO ها را فعال کردند که قرار است یک شهید گمنام دفن شوند  

نخبه فرهنگی شهرستان سرخنکلاته با بیان اینکه  پیش از این بخشی از خاک این تپه با به یغما بردن، تخریب شده است، میراث فرهنگی هیچ وقت نامه نگاری نکرده است، تصریح کرد: چرا در این سالها فعالان اجتماعی هیچگاه نگفتند که دارند تپه را می برند؟

نگهداری تپه های باستانی  کفایتی می خواهد که  تاکنون مشاهده نشد

عتیقی با  تاکید براینکه نگهداری تپه های باستانی  کفایتی می خواهد که  تاکنون مشاهده نشد، افزود: آیا همین میراث فرهنگی استان نمی توانست نگهبانی برای آنجا بگذارد و یا حصاری دور آن بکشد و مسیر عبوری آن را مشخص کند؟

معاون سابق مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اذعان کرد: بنده مطمئن هستم تا الان که خاک آنجا را بردند، با آمدن شهید گمنام قطعا تپه را نمی برند!

همین تپه ثبت ملی شده، محل دفن خاکروبه های ساختمانی شده

وی  ابراز کرد:  همین تپه ثبت ملی شده، محل دفن خاکروبه های ساختمانی شده، اینجا  میراث فرهنگی و NGO  هاچه نقشی دارند؟،آیا حضور شهید گمنام می تواند به اندازه تخریب، خاکروبه های ساختمانی که آنجا ریخته می شود به آنجا آسیب برساند؟

این فعال اجتماعی استان گلستان خاطرنشان کرد: حضور شهدای گمنام  محل تجمع مردم و فعالیت های فرهنگی با هم افزایی دستگاه ها خواهد شد که آنجا را زیبا خواهد کرد.

میراث فرهنگی اگر دغدغه اش میراث فرهنگی!! است، فرهنگی بالاتر از شهادت ارائه کند

وی با بیان اینکه ما فرهنگی بالاتر از شهادت نداریم، افزود:  میراث فرهنگی اگر دغدغه اش میراث فرهنگی!! است، فرهنگی بالاتر از شهادت ارائه کند، فرهنگ دفن خاکروبه در پای یک تپه باستانی کار فرهنگی بالاتر از شهادت است؟

وی در خاتمه گفت: امت حزب الله شهرستان سرخنکلاته خواستار دفن شهید گمنام در این مکان هستند تا میراث شهدای گرانقدر این شهرستان نیز بازخوانی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار