سایتی که به والدین کمک می کند تا بازی های بهتری را برای فرزندان خویش انتخاب کنند.

سایت مشاوره اسباب بازی toys advice

این سایت به منظور ارائه مشاوره به والدین در انتخاب بازی های مناسب برای فرزندان خود در سال 2010 میلادی ایجاد شده است.

نویسندگان این سایت انگلستان معتقدند طیف گسترده بازی های کودکان اعم از اسباب بازی ها و بازی های مدرن دیجیتال و کامپیوتری مانند میدان مینی است که بایستی با احتیاط از میان آن گذر کرد و به انتخاب بازی های ایمنی پرداخت که با روحیات و گروه سنی فرزند خویش همخوانی داشته باشد.

مدیران این سایت تاکید می کنند که ساخت اسباب بازی بایستی ملزم به رعایت قوانینی باشد که بی خطر بودن آنها را برای کودکان تضمین کند.

مشاوره اسباب بازی toys advice

چند نمونه از مشاوره های این سایت :

کودکان چند ساعت از وقت خود را صرف بازی های کامپیوتری کنند؟ این بازی ها چه تاثیری بر اخلاق فرزندان دارند؟

  • تمام کامپیوترها, بازی ها و ویدئو ها را دور از اتاق خواب کودکان خود نگاه دارید تا بدین ترتیب بتوانید محتوای بازی و ساعاتی را که او به بازی می پردازد را ببینید و در صورت احتیاج ساعات آنان برای بازی را کنترل و تنظیم نمایید.
  • مدت هاست متخصصان به دنبال پاسخ این پرسش اند که بازی های رایانه ای چه تاثیری بر اخلاق فرزندان دارند. در بازی های رایانه ای علاوه بر اینکه کودکان خود را جای بازیگر آن بازی قرار می دهند بلکه در تعامل با دیگر شخصیت های آن هستند.
  • خشونت در بازی های رایانه ای موجب افزایش استرس و تغییر در ترشح هورمون های بدن کودک می شود بدین سبب انجام بازی های خشن در بروز علائم فیزیولوژیک مانند تجاوز و اقدامات تهاجمی نقش بسزایی دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار