شش هزار و یکصد و هشتاد واحد مسکونی مهر در استان گلستان به بهره برداری رسید.

بهره برداری از مسکن مهر استان گلستان

با تحویل این واحد ها بیش از شش هزار گلستانی صاحب خانه شدند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در مراسم افتتاح این طرح ها خبر داد تا پایان امسال پنجاه هزار واحد دیگر در سراسر کشور تحویل می شود.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ، شش هزار و یکصد و هشتاد و شش واحد مسکونی مسکن مهر استان گلستان با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به صاحبان آن تحویل داده شد. این واحد های مسکونی در شهرهای آزاد شهر، بندر ترکمن، علی آباد کتول، گنبد، مینودشت، بندر گز، دلند و انبار الوم استان گلستان است.

36068

برای ساخت این واحدهای مسکونی حدود دویست و پنجاه میلیارد تومان در قالب تسهیلات دولتی و سهم آورده مردم هزینه شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت تا کنون دویست و پنجاه هزار واحد مسکونی در شهر های بالای بیست و پنج هزار نفر جمعیت در کشور تحویل مردم شده است.

وی افزود: حدود سیصد و چهل هزار واحد مسکونی، بنیاد مسکن در بخش شهر های زیر بیست و پنج هزار نفر در مسکن مهر دارد احداث می کند که از این تعداد دویست و پنجاه هزار واحد را تحویل دادیم. تلاش می کنیم تا پایان سال پنجاه هزار واحد دیگر را هم تحویل دهیم.

در حال حاضر یک میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی روستایی هم در کشور مقاوم سازی شده است.

تابش همچنین خاطر نشان کرد: تا حدود سیصد هزار واحد هم در دست اجراست که به سرعت تمام می شود. این طرح باید ادامه پیدا کند پیشنهاد ما این است که سقف وام از دوازده و نیم میلیون تومان به پانزده میلیون تومان افزایش پیدا کند.

وی از ساخت بیست و هشت هزار واحد مسکونی در قالب مجمع خیرین مسکن ساز در کشور خبر داد و گفت: ده هزار واحد آن را تحویل دادیم و بقیه تا پایان سال آینده تحویل داده می شود.

دکتر صادقلو استاندار گلستان در مراسم افتتاح طرح های مسکن مهر هم گفت با تلاش دولت مردان تورم از چهل و هفت درصد به بیست و پنج و سه دهم درصد کاهش پیدا کرد و تا پایان سال این میزان به بیست درصد خواهد رسید

ارسال نظر

آخرین اخبار