مدیرکل کانون پرورش فکری گلستان:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان گفت: دومین آسمان‌نمای دیجیتالی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

تیرماه؛ دومین آسمان نمای دیجیتالی درگلستان افتتاح می شود

به گزارش گلستان 24، عبدالرحیم سیفی در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق اظهار کرد:  ابن آسمان نما ، تیر ماه امسال در مجتع فرهنگی هنری گرگان به بهره‌‌برداری خواهد رسید.

نمای دیجیتالی درگلستان

وی افزود: آسمان‌نمای دیجیتالی مجتمع فرهنگی هنری گرگان برای پاسخ‌‌‌‌‌‌گویی به سئوالات علمی علاقه‌مندان به علم نجوم در تیرماه سال جاری راه‌اندازی خواهد شد. با افتتاح این آسمان‌نما که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در تیرماه سال جاری راه‌اندازی خواهد شد ضمن معرفی تواندمندی کانون، امکان رصد اجرام آسمانی مانند ستارگان، سیارات، کهکشان‌ها، سحابی‌ها، ستارگان دنباله‌دار و هلال ماه برای کودکان و نوجوانان به همراه خانواده ها در حوزه غرب استان فراهم می‌شود.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان تصریح کرد: این آسمان‌نما با ظرفیت 80 نفر در قطر آسمانی 8 متر، در زمینی به مساحت 100 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 800 میلون ریال توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: سیستم نمایش پاناسونیک، صوت استریو و استفاده هم زمان از لیزر شو و پلانتاریوم از قابلیت های ویژه ای است که این ظرفیت علمی را از سایر آسمان نماهای مشابه متمایز می‌کند.

گفتنی است؛ در سال گذشته نخستین آسمان‌نمای دیجیتالی کانون پرورش فکری گلستان در گنبدکاووس راه‌‍اندازی شده بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار