یک خواهر روحانی از کلیسای Nashville Domenicans به دلیل سخنرانی خود در مورد جذابیت هم‌جنس‌گرایی و طلاق؛ مورد انتقاد شدید والدین آزادی‌خواه کاتولیک و دانش­ آموزان در یک دبیرستان کاتولیکی در کالیفرنیای شمالی قرار گرفت.

واکنش شدید دانش آموزان مدرسه‌ کاتولیک به سخنان یک راهبه در حمایت از همجنسگرایی

یک خواهر روحانی از کلیسای Nashville Domenicans به دلیل سخنرانی خود در مورد جذابیت هم‌جنس‌گرایی و طلاق؛ مورد انتقاد شدید والدین آزادی‌خواه کاتولیک و دانش­ آموزان در یک دبیرستان کاتولیکی در کالیفرنیای شمالی قرار گرفت.

با وجود اینکه هیچ قسمتی از سخنرانی ضبط نشده اما دانش آموزان به والدین خود گفته‌اند که خواهر جین دومینیک لارل، در مورد دلایل هم‌جنس‌گرایی صحبت کرده و گفته است هم‌جنس‌گرایی یک امر ذاتی نیست اما ریشه‌های روانشناسی دارد، او همچنین آماری نشان داده که طبق آن، کودکانی که در نزد والدین همجنسگرا بزرگ می‌شوند نسبت به کسانی که در خانواده‌های سنتی زندگی می‌کنند؛ بیشتر تمایل دارند تا به هم‌جنس‌گرایی خاتمه دهند.

خواهر لارل، دکترای خداشناسی خود را از دانشگاه اسقفی آنجلیک در روم ایتالیا گرفته است، جایی که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیاست و بزرگ‌ترین استادان الهیات مانند سنت توماس آکینس در آنجا تربیت‌ یافته‌اند.

طبق گزارش‌ها، خواهر لارل، سخنرانی‌های مشابهی را در سرتاسر کشور ارائه داده است که به نظر اتفاقی نمی‌آید. گزارش‌شده است برخی از آمارهای او از "" مرکز بیو اتیک انسکام"" در بریتانیای کبیر به دستش می‌رسد و همین‌طور بخش غالب صحبت‌هایش مستقیماً از آموزه‌های عمومی کلیسای کاتولیک است اما به‌هرحال این صحبت‌ها واکنش‌های شدیدی را در پی داشت.

بیش از 1000 نفر از مخاطبین خواهر لارل از والدین بودند و غالب آن‌ها از این سخنرانی به خشم آمده بودند و اظهارات او را اهانت‌آمیز و منزجرکننده قلمداد می‌کردند. یک دانش‌آموز دادخواستی علیه وی در سایت change.org قرارداد و چندین هزار امضا گرفت اما نتیجه‌ای در برنداشت.

رئیس دانشکده‌ی آکینس، جایی که خواهر لارل تدریس می‌کند؛ به دلیل سخنرانی وی از مردم عذرخواهی کرد و اذعان داشت شنوندگان برای این موضوع آمادگی نداشتند و صحبت‌های تهاجمی او به جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی خارج از محدوده‌ی تخصصی وی بوده است.

Nashville Domenicans

Nashville Domenicans یکی از خوش‌سابقه‌ترین کلیساهای آمریکاست که به درخواست بسیاری از راهبه­های لیبرال پایه‌گذاری شده و به تدریس الهیات و اصول کلیسا پایبند بوده است. به‌هرحال موضوع حمایت از هم‌جنس‌گرایی جنجالی است که در کلیسا به وجود آمده زیرا کلیسا مکانی است که باید به آموزه‌های سنتی و دینی پایبند باشد، به همین دلیل بسیاری از احزاب سیاسی و همین‌طور خانواده‌ها و والدین نمی‌توانند حمایت کلیسا از هم‌جنس‌گرایی را تحمل کنند و کلیسا باید با واکنش شدید این اقشار مواجه گردد. رسوایی خواهر روحانی به‌سرعت باعث افزایش خصومت جامعه‌ی مسیحیت از کلیسا گشته است.

در روزهای اخیر نیز، رئیس هم‌جنس‌گرای Disney World کارکنان خود را از حمایت علنی از پسران پیشاهنگ_علی­رغم اصرار آنان بر اجازه‌ی اجرای اعضای هم‌جنس‌گرا _ممنوع اعلام کرد.

همین‌طور از یک مدرسه‌ی کاتولیک در سیاتل به دلیل اخراج کارمندی که با همکار هم‌جنس خود ازدواج کرده بود، شکایت شد. مدیرعامل جدید اجرایی Mozilla نیز به دلیل مخالفت ازدواج هم‌جنس‌گرایان در کالیفرنیا ناچار به استعفای اجباری شد. خواهر لارل نیز در حال حاضر از برنامه سخنرانی خود در اجلاس سالانه‌ی جوانان در آشویل منع شد

ارسال نظر

آخرین اخبار