این واگن های مخصوص برای راحتی بیشتر زنان چینی مخصوصا زنان باردار و همچنین کودکان کم سن و سال طراحی شده است.

نخستین واگن‌های مترو چین مخصوص بانوان +عکس
به گزارش گلستان24، نخستین قطارهای  مجهز به واگن مخصوص بانوان در  متروی شهر بزرگ " شنژن " در استان گوانگ دونگ چین راه اندازی شد. هدف از راه اندازی این واگن ها، راحتی و امنیت بیشتر برای زنان چینی مخصوصا برای زنان باردار و کودکانی کم و سن سالی است که در ساعت های شلوغ از مترو استفاده می کنند.

همچنین بنا به برخی گزارش ها، با گرم شدن هوا و با رو آوردن زنان چینی  به لباس های راحت تر، میزان اذیت و آزار زنان در مترو افزایش یافته است. در همین راستا، بنا به تحقیقی که در سال 2012 انجام شد حدود 80 درصد مردم آزار و اذیت زن ان در خطوط متروی چین را یک مسئله مهم دانسته بودند. در این تحقیق 13 درصد از زنان خود را جز قربانیان چنین آزار و اذیت هایی از سوی مردان در مترو چین اعلام کرده بودند.
 
 

به همین منظور، صبح روز دوشنبه نخستین قطارهای که دارای واگن های مخصوص بانوان بودند در خطوط متروی شهر " شنژن" مورد استفاده قرار گفتند. در این قطارها، واگن های ابتدا و انتهای هر قطار برای بانوان در نظر گرفته شده است. انتظار می رود این قطارهای دارای این واگن های مخصوص به زودی در خطوط متروی دیگر شهر بزرگ این استان؛ گوانگ ژو نیز مورد استفاده قرار گیرند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار