همسر شهید مدافع حرم افشین

همسر شهید مدافع حرم افشین ذورقی خطاب به بانوان تصریح کرد: خواهران عزیز حجاب و حیا برای زن مسلمان هرگز به منزله زندان نیست بلکه قلعه‎ای برای رسیدن به امنیت و آرامش است.

«حجاب» زندان نیست قلعه‎ای برای رسیدن به امنیت و آرامش/ مقام زن با بدحجابی رنگ می‎بازد

به گزارش گلستان 24، اشرف کشانی همسر شهید مدافع حرم حاج افشین ذورقی صبح امروز در جمع بانوان شهرستان گرگان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از افراد معتقدند که حجاب و حیا زن را محدود می‎کند، زندانی می‎کند و اجازه نمی‎دهد که زن در جامعه حضور یابد و فعالیت کند  اما باور کنیم که اینگونه نیست.

همسر شهید مدافع حرم افشین

وی با تاکید بر اینکه بیان زندان و قلعه فرق زیادی وجود دارد، تصریح کرد: زندان جایی است برای کسی که مرتکب اشتباه یا خطایی شده و در آنجا می‎ماند و از نعمت‎هایی که خارج از زندان است محروم می‎شود تا به گونه‎ای مورد تنبیه قرار بگیرد اما قلعه جایی است که آنچه گرانبها و ارزشمند است آنجا نگهداری می‎شود تا مبادا به او آسیب و صدمه‎ای وارد شود.

*بدحجابی ارزش انسان را تنزل می‎دهد

همسر شهید مدافع حرم افشین ذورقی با بیان اینکه پیشرفت و موفقیت بانوی اسلامی در داشتن گوهر عفاف و حجاب است، افزود: اگر دین خدا توصیه می‎کند که در حفظ حجاب و حیا بکوشیم فقط و فقط به خاطر این است که همیشه در امنیت و آرامش باشیم و از آسیب‎ها در امان بمانیم.

کشانی با اشاره به اینکه بدحجابی ارزش انسان را تنزل می‎دهد، بیان کرد: وقتی یک زن در جامعه امنیت‎خاطر و آرامش داشته باشد قطعا این آرامش را به اعضای خانواده منتقل خواهد کرد وقتی خانواده‎ای در آن امنیت و آرامش فکری، روحی و روانی حاکم باشد قطعا آن خانواده به موفقیت، عزت و عاقبت‎بخیری نزدیکتر است.

وی با بیان اینکه مقام زن با بدحجابی رنگ می‎بازد، گفت: عزت و عاقبت‎بخیری انتهای مسیری است که همه انسان‎ها آرزوی رسیدن به آن را دارند و خوشا به حال شهدا که به این عزت و عاقبت بخیری رسیدند، شهدا تنها گروهی هستند که خداوند در قرآن درباره آنها می‎فرماید «شهدا زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی می‎خورند».

* سرنوشت زنان مسلمان شباهت بسیاری به سرنوشت شهدا دارد

همسر شهید مدافع حرم افشین ذورقی‎ بیان کرد: خوشا به حال ما زنان مسلمان جامعه اسلامی که تنها گروهی هستیم که شهدا در وصیت‎نامه‎ها و لحظات آخر زندگی خود به یاد ما هستند و ما را توصیه می‎کنند به حفظ حجاب و حیا که پایان آن عزت و عاقبت‎بخیری است.

کشانی افزود: خوشا به حال ما زنان مسلمان که سرنوشت ما شباهت بسیاری به سرنوشت شهدا دارد، شهدا با گذشتن از جان، جوانی، زندگانی دنیوی با دشمنان جهاد می‎کنند و به عزت و آزادگی می‎رسند و ما هم با حفظ حجاب و حیا و با گذشتن از لذت‎های زودگذر دنیوی و با جهاد نفس خود به عزت و آزادگی می‎رسیم و اگر لحظه مرگ ما فرا برسد قطعا شهید خواهیم بود و جزء رستگاران دنیا و آخرت خواهیم شد.

وی از بانوان خواست تا قدر جایگاه و ارزش خود را بدانند و تصریح کرد: همیشه در تمام لحظات زندگی با حفظ حجاب و حیا این دو بال آسمانی که خداوند به زن هدیه کرده باعث عزت و افتخار خود و خانواده، جامعه و شهدا باشیم.

همسر شهید مدافع حرم افشین ذورقی گفت: امیدوارم که همه مادران و بانوان در هر پست و جایگاهی که هستیم همیشه خود را در محضر خدا و امام زمان (عج) و شهدا بدانیم و در مسیر اهل بیت (ع) و شهدا ثابت‎قدم باشیم تا رستگار شویم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار